Takistusjooksu Eesti meistrid on Allar Lamp ja Jekaterina Patjuk

Täna Tallinnas Kadrioru staadionil alanud kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel selgusid medalivõitjad takistusjooksudes. Meestest tuli 3000 m takistusjooksu Eesti meistriks Allar Lamp (TÜASK) ajaga 9.17,77. „Kontrollisin jooksu algusest lõpuni. Jooksu võitmiseks ei pidanud kõike välja panema, kuna ei ole väga palju võistelnud ja jõudu oli rohkem. Homses 5000 meetri jooksus loodan joosta medalile,“ ütles Lamp pärast jooksu. Takistusjooksus leidis aset ka üks äpardus, millest sai osa ka Allar Lamp. “Asi sai alguse sellest, et Priit Aus koperdas enne takistust ja jooksis sinna kogu mõnuga otsa. Takistus kukkus mürinal ümber, Priit jäi sinna üsna õnnetult veel alla, aga jooksis visalt lõpuni ning teenis pronksi. Ise sain ka väikse paugu takistuselt säärde, õnneks midagi hullu ei ole,” kirjutas Lamp oma blogis.

Kaks järgmist kohta läksid Stamina Arcotransport tiimi jooksjatele. Hõbemedali võitis Sergei Tšerepannikov 9.22,50-ga ja pronksmedali Priit Aus 9.24,52-ga. Medaliomanikud selgusid jooksu lõpu osas, sinnani  püsisid esimesed neli meest koos. Takistusjooksu Eesti esinumber Kaur Kivistik, kes algselt stardinimekirjas oli, otsustas eile koos treener Endel Pärnaga, et jääb seekord võistlusest eemale. Kivistik võistles viimati 8. juulil Põhjamaade meistrivõistlustel, kus tal õlg pisut kukkumisest põrutada sai, kuid midagi hullu tohtrid ei tuvastanud. “Tema võistlushooaeg on läbi. Kaur hakkas 13. augustist taas tõsisemalt harjutama. Kindlasti teeb ta kaasa järgmistel rahvajooksudel. Alustame ettevalmistust järgmiseks hooajaks. Ei olnud mõtet hooaega Eesti meistrivõistluste pärast pikemaks ajada,” rääkis Jooksuportaalile Tartu spordiseltsi Kalev treener Endel Pärn.

7. Martin TAMM 08.08.1988 Rapla JK 10.49,34

Naiste 3000 meetri takistusjooksu võitis ettearvatult Jekaterina Patjuk (TÜASK) ajaga 10.25,88. „Edestasin teist kohta ligemale 16 sekundiga, kuid enne jooksu ma oma võidus nii kindel ei olnud, kuna achilliuse kõõlus teeb haiget,“ sõnas Patjuk. Teise koha sai poolmaratoni pronksmedali omanik Evelin Talts Stamina Arcotransport jooksutiimist 10.40,97-ga. Ta suutis Patjuki tempos püsida kaks kilomeetrit, kuid seejärel pani Patjuk oma paremuse maksma. “Arvestades praegust seisu, võib rahule jääda. Ma pole ühtegi kiirustrenni teinud, rääkimata
naelikute jalga panemisest või takistuste proovimisest,” ütles Talts Jooksuportaalile. Pronksmedalile jõudis tema klubikaaslane Kristina Dolmatova 11.40,51-ga. Homme lubas Evelin Talts olla naiste 10 000 m käimise stardis. “See on väga lahe ala. Arvan, et hakkan seda trennides
edaspidigi kasutama. Esialgu küll taastava treeninguna,” lausus Talts.