Talitriatloni Eesti meistrid on Sander Linnus ja Merilin Jürisaar

Sander Linnus võitjana finišis. Foto: Eesti Triatloni Liit

Möödunud nädalavahetusel tähistati Jõulumäel kevade algust talitriatloni Eesti meistrivõistlustega, kus jooksmisest, rattasõidust ja suusatamisest koosnenud multispordiala parimateks osutusid Sander Linnus ja Merilin Jürisaar.

Triatloni avaetapina tuli võistlejatel joosta 6 kilomeetrit, seejärel teisel etapil sõita maastikurattal 12 kilomeetrit ja kolmandal etapil suusatada 9 kilomeetrit. Meeste arvestuses kindla ülekaaluga võidu võtnud Linnusele oli see kuuendaks talitriatloni Eesti meistritiitliks viimase kuue aasta jooksul. Vaid möödunud hooajal tõusis poodiumi kõrgeimale astmele Urmas Utar, kes tänavu startis M50 võistlusklassis lühemal distantsil.

Linnuse võiduaeg põhidistantsil 1:18.05 on nelja minuti ja 19 sekundi jagu kiirem teisena lõpetanud Allar Soo finišiajast. Seejuures näitas Linnus päeva parimaid tulemusi nii jooksuetapil (22.12) kui suusaetapil (25.59), jäädes üksnes rattasõidus (28.53) napilt alla Soole. Linnuse ja Soo järel lõpetas võistluse kolmandal kohal Siim Vinter (Team TT) ajaga 1:28.05. Vaid kahe sekundiga jäi talle alla klubikaaslane Sulo Mannine.

Naistest võitis Eesti meistritiitli Merilin Jürisaar ajaga 1:39.11. Talle järgnesid Livian Laaneots 1:49.17-ga ja Luise Puu 1:57.46-ga.