Tallinn City Trail maastikujooks pani osalejate jalalihased proovile

Tõnu Lillelaid maastikujooksul. Foto: ACE Adventure Racing Team
Tõnu Lillelaid maastikujooksul. Foto: ACE Adventure Racing Team

Täna õhtul toimus Pirital Tallinn City Trail maastikujooks, mille 21,1 km pikkuse distantsi võitis Sparta klubi esindaja Tõnu Lillelaid ja lühema, 8 km jooksu tema klubikaaslane Sander Jürs.

Pirita spordikeskuse lähedalt velotrekilt alanud maastikurada kulges läbi Tallinna põnevaimate ja looduslikult kaunimate maastike, mille krooniks oli raja lõpuosas vaade päikeseloojangu valguses Tallinna lahele Maarjamäe paekaldalt Suhkrumäelt. Edasi läks trass läbi Lillepi pargi. Rajal asus küll ka paar asfaldilõiku, kuid enamus trassist paiknes murusel ja mullasel pinnasel koos mitmete järskude tõusude-langustega.

21,1 km pikkuse distantsi, kus tuli lisaks 8 kilomeetrisele ringile läbida ka 13 kilomeetrine ring, võitis Tõnu Lillelaid, jõudes veoltrekile tagasi finišisse ajaga 1:22.50. “Kitsad singlid. Pidevalt üles ja alla. Kogu aeg pidi jälgima, kuhu astud ja mis suunas rada keerab. Kuid see tegigi raja väga heaks, soovitan kõigile. Rajameister oli peaaegu täielikult suutnud asfalti vältida,” ütles Lillelaid Jooksuportaalile. Esimesed 5 kilomeetrit jooksis ta koos saarlase Mairo Mändlaga, kuid joogipunktis jäi Mändla järsku pikalt maha. Edasi sai Lillelaid rahulikult omas tempos jooksu nautida.

Miks ta ekstreemse maastikujooksu ette võttis? “See on hea jõutreening jooksjale, treenib neid lihaseid, mis asfaldil niipalju tööd ei saa. Tahtsin kergemalt joosta ja mitte ennast liialt väsitada,” lausus Lillelaid. Tema järel sai teise koha Veiko Sulev (Läänemaa KJK) ajaga 1:23.13. Kolmandana lõpetas ungarlane Zsolt Lenkei 1:23.51-ga.

Algul Tõnu Lillelaidiga koos püsinud Mairo Mändla langes lõpuks kuuendale kohale, saades lõpuajaks 1:26.50. “Viiendast kilomeetrist läks rada nii palju raskemaks. Eelnevalt sai ikka vähemalt joosta. Hoog rauges, kui tõusudel hakkasid jalad piimhapet täis minema. Minu jaoks ikka natuke palju seda ronimist. Vahepeal aga tekis taas jooksurütm. Iseenesest tuleb kuuenda kohaga rahul olla. Kõik kes ees, olid täna kõvemad,” tunnistas Mändla Jooksuportaalile.

Naistest võitis pikema distantsi Viivi-Anne Soots (Treeningpartner) ajaga 1:47.17. Ülinapilt, vaid ühe sajandikuga läks teine koht Reeda Tuulale (SK Jooksupartner. Kolmanda koha sai Kati Helmja 1:58.18-ga.

Sander Jürs pärast jooksu velotrekil veinitamas. Foto: ACE Adventure Racing Team
Sander Jürs pärast jooksu velotrekil venitamas. Foto: ACE Adventure Racing Team

8 km pikkuse distantsi võitis Sander Jürs ajaga 30.46. “Rada oli päris kitsas, paaris kohas esinesid kivised tõusud, kust päris niisama lihtalt üles ei jookse. Tuli joosta läbi võsu ja kraavide. Paar jooksjat isegi kukkusid. Muidu täitsa põnev ja hea vaheldus,” rääkis Jürs Jooksuportaalile. Ta juhtis juba esimesel kilomeetril jooksu järgmise ees juba paraja vahega ega pidanud seetõttu väga pingutama. Kuna mõnesse kohta ei olnud võimalik raja tähistust panna, näitas suunda maas olev nool.

“Ühe koha peal ma noolt ei märganud ja jooksin valesti. Kuna mul sõitis rattur ees ja juhatas mind õigesse kohta,” vahendas Jürs elamusi. Kahe nädala pärast stardib ta Rapla Selveri Suurjooksul. “Ma ei saa ümber Harku järve joosta. Muidu oleks pikk vahe sisse tulnud. Maastikujooks täitis selle lünga ära,” selgitas Jürs. Teise koha sai Taavi Kala 33.31-ga ja kolmanda koha Raivo Laanemets 34.18-ga. Parimaks naiseks osutus norralanna Kristin Skolt ajaga 38.51. Järgnesid Kaili Laanemets 42.52-ga ja Sander Jürsi elukaaslane Silja Paulus 43.12-ga.