Tallinn – Tartu rattasõidu GP 2011 võitis itaallane Angelo Furlan

Reedel peetud Tallinn – Tartu Grand Prix 2011 kiireim mees oli itaallane Angelo Furlan tiimist Christina Watches – Onfone, kes kulutas 180 km läbimiseks 4:41:40.

Teisena kihutas üle lõpujoone rootsi rattur Jonas Ahlstrand (Team Cykelcity.se) ning kolmandaks tuli prantslane Alexandre Blain (Endura Racing). Parima eestlasena oli neljas Jaan Kirsipuu (Champion System).

Kohe võistluse algfaasis rebis teistel eest ära viiemeheline grupp, mis säilitas oma edumaad sõidu viimase veerandini. Lõpuks püüti aga jooksikud kinni ning parim selgitati grupifinišis. Kiireimaks osutus oma sprinterivõimete poolest tuntud Furlan.

„Olen võidu üle muidugi õnnelik. Tiim tegi väga hea sõidu ning töötas suurepäraselt. Usun, et meie uuel võistkonnal on veel suur tulevik ees,“ võttis kokku tänane võitja.

„Võistlus oli väga tugev. Usun, et sain parima võimaliku koha, sest Furlani vastu täna jõudu ei olnud,“ rääkis teise koha saavutanud Ahlstrand.

Kolmanda koha saanud Blain kinnitas, et võistlus oli väga kõrgetasemeline ning ta on tulemusega rahul. „Eeldasime grupifinišit ning nii see ka läks. Christina Watches – Onfone tegi kogu sõidu vältel tugevat tööd ning said selle eest ka väärilise tasu,“ lisas Blain.

Kahe vahefiniši võit kuulus eestlastele. Esimese Silberauto vahefiniši 79,7 km võitis Martin Puusepp ja teise Ekspress Hotline’i vahefiniši 129,1 km alistas esimesena Erki Pütsep.

Võistlusele anti üles 116 ratturit, kellest lõpetas 106.

Homme peetakse Estonian Cycling Weekendi teine võistluspäev ning profiratturid asuvad SEB Tartu Grand Prix 2011 starti. Rajale kihutatakse kell 13.30.

Info raja ja programmi kohta vaata: www.tartumaraton.ee