Tallinna maratoni ettevalmistusprogramm ootab osalejaid

Nike Running Club ja koolitusfirma Jooksupartner ootavad kõiki Tallinna sügisjooksule ja maratonile registreerunuid osalema koolitusprogrammis, mille käigus räägitakse läbi jooksmise põhitõed, koostatakse maratoniks valmistumise treeningkava ning viiakse läbi ühistreeningud. Kolmest koolituspäevast ja arvukatest ühistreeningutest koosnev programm saab algusel juba 20. mail Margus Pirksaare ja Einar Kaigase loenguga. Koos leitakse vastused küsimustele: palju on vaja treenida maratoniks ning kuidas valida endale sobiv jooksujalats ja riietus? Järgnevatel koolituspäevadel käsitletakse lisaks ka kiirustreeningute, puhkepauside, oma võimete analüüsimise ning maratoni jooksmise taktika koostamise temaatikat.

Koolitusprogrammi ühe korraldaja, Margus Pirksaare sõnul saab suurtest võistlustest nauditava jooksuelamuse vaid hea ettevalmistusega. „Teadlik jooksja oskab oma jõuvarude kasutamist planeerida ning teab oma vormi, mistõttu suudab ta lõpuni heas tempos püsida ning ei kahjusta jooksu läbides oma tervist. Just sellist ettevalmistust soovimegi kõigile koolitustele ja ühistreeningutele tulijatele pakkuda,“ ütles Pirksaar. Tema sõnul oodatakse programmist osa võtma kõiki inimesi sõltumata nende varasemast jooksukogemusest.

Koolituspäevad leiavad aset 20. mail, 8. juulil ja 2. septembril hotellis Nordic Hotel Forum. Koolituse kestvus on orienteeruvalt 2,5 tundi.

ERR SPORT