Tallinna Maratoni sisse juhatanud Noortejooksu võitsid Olavi Allase ja Kelly Nevolihhin

Kelly Nevolihhin ja Katrin Zaitseva pärast Nike Noortejooksu autasustamist. Foto: erakogu
Kelly Nevolihhin ja Katrin Zaitseva pärast Nike Noortejooksu autasustamist. Foto: erakogu

Täna õhtul alanud kolmepäevase Tallinna Maratoni programmi juhatas sisse Nike Noortejooks, mille 5 km pikkuse distantsi võitsid Eesti paremikku kuuluvad keskmaajooksjad Olavi Allase ja Kelly Nevolihhin, kes panid oma paremuse maksma viimasel kilomeetril.

Allase (Tartu SS Kalev) võitis jooksu ajaga 14.24,5. Teisena lõpetanud üllataja, triatleet Johannes Sikk (21 CC Triatloniklubi) kaotas talle vaid 5,3 sekundiga. Kolmanda koha sai Leonid Latsepov (Sparta) ajaga 14.34,4.

“Võit tuli päris raskelt. Olen viimastel nädalatel lebotanud ja sörkinud. Pärast Eesti meistrivõistlusi tahtsin aja maha võtta, et detsembris murdmaajooksu EM-iks uuesti vormi saada,” rääkis Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Ta sai juba poolel maal teistel eest ära.

“Vanalinnas tekkis väike segadus, mille tõttu oli meil neljaliikmeline grupp (peale Allase veel Johannes Sikk, Mark Abner ja Leonid Latsepov) jälle koos. Kitsad tänavad ja ebamäärane tähistus. Aga eks seda rahvaspordiüritustel ikka on. Tagapool on lihtne joosta, siis liigutakse massiga kaasa, aga esiotsale peab olema asi konkreetselt näha, kiirused on suured ja pingutuse käigus on keeruline asju märgata. Kuna jooks ei ole eeskätt võistluseks mõeldud, siis selle võib andeks anda,” arvas Allase. “Uue ründamise tegin 1 km enne lõppu pikal tõusul,” sõnas Allase.

Johannes Sikul oli teise koha üle on väga hea meel. “Ma ei olnud ise ka päris valmis selliseks tulemuseks. Pole ju ennem neist kolmest kellelegi vastu saanud. Kui Olavi umbes 3 km peal minul, Markil ja Leonidil eest ära jooksis, siis liikusin ise teisele kohale ja sain isegi järgnevatega vahe sisse. Vahepealse segaduse tõttu vanalinnas aga oli jälle punt koos ja kõigil võrdsed võimalused võidu peale. Võtsin seal kohe Olavile tuulde ja saime teistega vahe sisse. Lõpus vist tegelesin rohkem jälitajate seljataga hoidmisega kui Olavile vastu hakkamisega,” lausus Sikk.

Kolmandana lõpetanud Leonid Latsepovi sõnul tuli täna välja väga kiire ja tasavägine jooks. “Olen kolmanda kohaga rahul, sest kilomeeter enne lõppu rippusin veel neljandana ning pidin väga kõvasti pingutama. Johannes Siku teine koht tuli veidi üllatusena, kuid ta on juba sel aastal häid jookse näidanud. Mina aga ei suuda preaegu samal kiirusel joosta nagu suve algul,” tunnistas Latsepov.

Naistest võttis viienda Nike Noortejooksu võidu Kelly Nevolihhin (KJK Vike) tulemusega 17.05,4, mis on tema isiklik rekord. Nevolihhini varasem tippmark oli 17.41. Teisena lõpetas Katrin Zaitseva (21 CC Triatloniklubi) ajaga 17.08,1. Kolmandaks tuli pidevalt Eesti käimise rekordeid uuendanud Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev Sillamäe) 17.13,5-ga. “Jooks oli mõnus, jooksime esikolmikuga pundis koos, viimasel kilomeetril panin paremuse maksma,” ütles Nevolihhin.

Nike Noortejooksu tulemused