Tallinna maratonil on oodata häid hooaja edetabeli aegu

Eeloleval pühapäeval, 11. septembril toimuv SEB Tallinna Maraton on vaieldamatult Eesti maratonijooksjate sügisene tähtsaim start. Kõik tugevamad paari erandiga on kohal. Meestest läheb Viljar Vallimäe jooksma oma esimesel maratonil aega alla 2:25. Tulemused poolmaratonis ja treeningnäitajad lubavad eeldada, et see eesmärk peaks kergelt täituma. Tuleb siiski meeles pidada, et maraton on alati mõnevõrra etteaimamatu. Aleksei Markov ja Kaupo Sasmin peaksid olema võimelised ajaks 2:27-2:30. Teised meie paremad peaksid jääma õnnestumise korral vahemikku 2:30-2:35. Tahaks loota, et üle hulga aja on Eesti meistrivõistluste medali hind alla 2:30, viimati oli see nii 14 aastat tagasi. Loodetavalt toetavad jooksjaid ka soodne ilm ja konkurents. Kuuldavasti on stardis mitmed Venemaa jooksjad isiklike rekorditega 2:20-2:30 ning kolm keenlast isiklike rekorditega 2:10-2:12. Tallinna maratoni reaalne võiduaeg saab ilmselt olema 2:14-2:15.

,

Naiste poolelt ootaks veelgi jõulisemat hooaja edetabeli korrigeerimist. Liina ja Leila Luige eesmärk on joosta alla kolme tunni. Senised jooksud lühematel distantsidel annavad selleks ka alust. Isiklikku rekordit läheb püüdma ka Grete Tõnne, kellel peaks senise põhjal olema jõukohane aeg 3:05 kanti. Medali eest võitlevad kindlasti ka Evelin Kärner ja Olga Andrejeva. Naiste osas näeks hea meelega, et medali hind oleks alla kolme tunni. Kui seda ei saavutata sel aastal, siis usutavasti järgmisel kindlasti, sest enamik parematest naistest on vanuselt noored ja ka suhteliselt lühikese jooksustaažiga.

,

Maratoni Eesti meistrivõistluste stardinimekiri asub siin. Kogu Tallinna maratoni stardinimekirja saab vaadata siit.

,

Päris põnevaks tõotab kujuneda konkurents poolmaratonis. Taivo Püilt ja Keio Kitselt võiks oodata aega 1:07, Kaur Kivistikult ja Ilja Nikolajevilt 1:08 kanti. Loodetavalt on ka poolmaratonis väliskonkurentsi muude riikide jooksjate näol.

,

TOOMAS TARM,

Eesti Kergejõustikuliidu kestvusjooksu alarühma juht

Foto: Mullune Tallinna maratoni start. Autor Peeter Langovits