Tallinna maratonil püütakse Guinnessi rekordit

Täpselt nädala pärast pühapäeval, 8. septembril toimub Eesti suurim rahvaspordisündmus SEB Tallinna maraton, kuhu on registreerinud juba üle 17 000 osaleja. Tänavusel jooksul minnakse püüdma Guinnessi rekordit.

Guinnessi rekordit sihitakse maratonidistantsil kogu jooksu vältel korvpalli põrgatades. Sellise maratonijooksu praegune rekordiomanik on ameeriklane Mark Ott, kes 2010. aastal läbis raja samal ajal palli põrgatades ajaga 3.23.42. SEB Tallinna maratonil läheb Guinnessi rekordit püüdma viis meest:  Reigo Kimmel, Martti Medar, Jarlet Mägi, Mirjo Koit ja Enar Karlson.

“Selleks, et rekordi tõenäosust suurendada ja ka kõiki teisi tublisid osalejaid ergutada, ootame huvilisi raja äärde kaasa elama. Pealtvaatajatel on parimad paigad kaasaelamiseks näiteks Schnelli pargis, Tornide väljakul, Pirita silla juures ja mitmes teises paigas kus asuvad ka live-kilomeetripunktid, kus jooksjaid ja kõndijaid ergutavad erinevad muusikalised kollektiivid, DJ-d ja tantsutüdrukud,” rääkis SEB Tallinna maratoni peakorraldaja Mati Lilliallik.

SEB Tallinna maratoni maratonidistantsile, kus ühtlasi peetakse Eesti meistrivõistlusi maratonijooksus, antakse start pühapäeval, 8. septembril kell 9. Poolmaratonijooksjad lähevad rajale kell 11.30 ning kell 13.30 alustavad 10 kilomeetri jooksjad ja kõndijad.

Lapsi oodatakse Haribo lastejooksu starti päev varem, 7. septembril kell 14. Traditsiooniliselt lippavad Haribo lastejooksul koos noorte jooksjatega Tibu, Jäpe ja Haribo karu. Lastejooksude registreerimine toimub kohapeal ja osalemine on kõigile tasuta.

SEB Tallinna maratoni korraldajad on tänavu valmis vastu võtma rekordiliselt osalejaid. Võistlusele registreerimine jätkub internetis kuni kohtade täitumiseni – maratoni ja poolmaratoni distantsidele registreerumiseks on jäänud 50 kohta, 10 km jooksule ja 10 km käimisele/kepikõnnile 500 kohta.

Viimastele kohtadele on võimalik registreeruda ka Vabaduse väljakul asuvas SEB Tallinna maratoni infopunktis, mis on avatud 4.-7. septembril ajavahemikus kell 10-19 ning võistluskeskuses võistluspäeva hommikul alates kella 7-st.