Tallinna maratonil võetakse harrastusjooksjatelt dopinguproove

Dopingukontroll võib tabada ükskõik keda harrastusjooksjatest.
FOTO: MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi
12.-13. septembril toimuval SEB Tallinna Maratonil viib Eesti Antidoping koostöös MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubiga läbi dopingukontrolli ning avab osalejate ning pealtvaatajate jaoks antidopingu haridustelgi.
Dopingukontroll viiakse läbi kõigil distantsidel, sportlaste valimine dopingukontrolli toimub kooskõlas WADA koodeksi ja standarditega ning seda tehakse Eesti Kultuurkapitali toetusel, teatas MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi. Dopinguproove analüüsitakse vastavalt käesoleval hetkel kehtivale keelatud ainete nimekirjale, millega on võimalik tutvuda Eesti Antidopingu kodulehel. Samal kodulehel  on toodud ka ülevaatlik info, mida harrastussportlased meeles peavad pidama.
„Juba mõnda aega on viidatud, et dopingu tarvitamine on Eesti harrastussportlaste seas laialt levinud. Dopingukontrolli läbiviimine maratonil on üks võimalustest hinnata tegelikku olukorda,“ selgitas dopingukontrolli vajadust Eesti Antidopingu haridusjuht Elina Kivinukk. „Sportlane peab meeles pidama niiöelda numbripõhimõtet: kui ta paneb numbri selga ja läheb starti, peab ta arvestama dopinguvastaste reeglitega ja võimalusega sattuda dopingukontrolli,“ lisas Kivinukk.
Eesti Antidopingu haridustelgis saab oma teadmisi proovile panna ausa mängu, dopinguvastase võitluse põhimõtete ja keelatud ainete kohta. Eesti Antidopingu esindajad annavad vastused küsimustele, mis puudutavad puhast sporti, dopingut ning dopinguvastast võitlust. 
JOOKSUPORTAAL