Tallinna rulluisumaratoni võidud läksid välismaale

Nii meeste kui naiste arvestuses võitsid pühapäeval sõidetud Tallinna rulluisumaratoni välisvõistlejad.

Ilusa ilma ja osalejaterekordiga Pirita Lillepi pargi kergliiklusteel sõidetud rulluisumaratoni võitis ajaga 1:13.36,8 Venezuelast pärit maailmameister Alexander Jose Bastidas (pildil paremal), kes sõidab sel aastal Eestis meeskonnas Uus Maa/Rollerblade Team. Sama ajaga ületas finišijoone tema meeskonnakaaslane Alfredo Leon Moreno (pildil vasakul) samuti Venezuelast. Kolmandaks võitles end Nikolai Jugai Venemaalt, parima eestlasena sai Eerik Idarand (Schänkel Simmons/Estonia) neljanda koha.

“Lõpukohad otsustati umbes kilomeeter enne finišit,” kommenteeris Eesti üks favoriite, Kert Keskpaik (Albe/Team Bont), kes lõpusirgel tekkinud rabelemises seitsmendaks sõitis. “Muidu oli üsna lihtne sõit, tempo ei olnud ju kõrge ja juhtgrupp püsis koos lõpuni.”

Parim naine Helena Gustavsson Rootsist kordas oma mullust võitu, tema aeg 1:16.04,4 ja üldarvestuses 14. koht. Talle järgnes Jevgenia Radoinik Venemaalt ning kolmandaks tuli Jelena Rudina võistkonnast Schänkel/Simmons Estonia. Parim eestlanna, Diana Kaareste (Rollerblade Top Team) oli naiste arvestuses neljas, üldarvestuses 44.

“Superilm ja rada ning osalejaterekord,” võttis sõidu kokku võistluse korraldaja, Eesti Rulluisuliidu peasekretär Jaanus Ritson, kes lõpetas 11. kohaga. “Osalejate arv teisalt jälle näitab, et rada hakkab kitsaks jääma. Uisutajate tase on aga iga võistlusega üha kõrgem ja konkurents üha tihedam. Selle üle on hea meel.” Maratonidistantsile startis täna ligi 160 rulluisuhuvilist.

Poolmaratonidistantsil noppis võidu Aleks Luik meeskonnast Albe Team/Bont, kes uisutas konkurentidelt eest ära juba kolmandal ringil. Tallinna Rulluisumaraton sõideti Pirital Lillepi pargi 2,5 km pikkusel kergliiklusteel. Võistlus oli Eesti suurima rulluisusarja EMT Rullituur 2011 esimene etapp. Tuuri järgmine võistlus toimub 19. juunil Raplas. Lisainfo ja registreerimine www.sportinfo.ee.