Tallinna sügisjooksu kolmikvõit läks Keeniasse, parim eestlane Karel Hussar

Eestlastel täna 10 km distantil meeste arvestuses pjedestaalile asja polnud. Foto: Ahto Jakson
Eestlastel täna 10 km distantsil meeste arvestuses pjedestaalile asja polnud. Foto: Ahto Jakson

SEB Tallinna Maratoni raames toimus täna 10 km pikkune sügisjooks, mille kolmikvõit läks üldarvestuses Keeniasse, parima eestlasena sai Karel Hussar 4. koha. Naistest võitis Liina Tšernov Liina Luige ja Kaia Lepiku ees.

Meestest võttis võidu keenialane Benard Korir ajaga 29.46, tema järel finišeeris Ibrahim Mukunga Wachira 29.49-ga. Mees stardib homme ka poolmaratoni distantsil. Kolmandana lõpetas samuti keenialane – Henry Kipsang ajaga 30.43.

Parima eestlasena sai Karel Hussar (Jooksupartner) 4. koha ajaga 32.25. “Mustad mehed on klass omaette. Minul nii kiiret jalga veel ei ole. Lasime neil kohe oma teed minna,” rääkis Hussar ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Ta jooksis koos Roman Hvalõnski (Sparta) ja Leonid Latsepoviga (Nõmme KJK) tempoga 3.10 kilomeetri kohta. 4. kilomeetril jäi triost esimesena maha Hvalõnski. “6. kilomeetril tekkis Latsepoviga väike vahe. Kilomeeter hiljem tuli mu enda klubi joogipunkt. Seal ergutati mind kõvasti ja vahe kasvas,” lausus Hussar.

Ta arvas, et kui oleks Argo Jõesoo või Raido Mitt samuti jooksnud, oleks võinud ehk aeg alla 32 minutigi tulla. “Natuke jäi realiseerimata, aga parima eestlase kohaga tuleb rahul olla,” hindas Hussar. Pärast tänast jooksu ta enam plaane ei tee ja peab oluliseks tervist hoida.

Kolm kiiremat naist. Liina Luik, Liina Tšernov ja Kaia Lepik. Foto: Ahto Jakson

Naistest võitis Tallinna sügisjooksu ajaga 35.49 Liina Tšernov (SK Jooksupartner). Tulemus osutus rohkem kui poolteist minutit kehvemaks kui nädal tagasi Pärnus Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksul. Selleks on ka põhjus, sest Tšernovis tegi valu jalg. “Mõtlesin, et kannatan valu ära. Pole hullu, see läheb paari päevaga üle, siis peab ravima hakkama. 10 km distantsil mul ei ole vaja, et keegi mind veaks. Jooksen omas rütmis. Siht on ees ja lähen,” ütles Tšernov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Pärast tänast tõmbab ta hooajale joone alla ja katsub jala korda saada, et uut ettevalmistust tervena alustada. “Mõnda aega ujun ning sõidan jalgrattaga. Puhkan jooksust,” lisas Tšernov.

Ajaga 36.30 sai naistest teise koha Liina Luik (TÜASK) ning kolmanda koha aina paranema vormiga Kaia Lepik (Täppsportlased) isikliku rekordiga 36.58. Tema varasem tippmark oli 37.28. “Tänane jooks tuli mahu pealt, eelmisel pühapäeval tegin viimase pika 35 km otsa Berliini maratoniks, kolmapäeval veel lõigutreeningu. Järgmised kaks päeva võtsin kergemalt,” sõnas Lepik. Hommikul oli tal veel pulss tavalisest kõrgem ja otsustas joosta nii nagu tuleb.

Kuna Lepik pani end juba varakult Berliini maratonile kirja, ta SEB Tallinna Maratonil 42,195 km distantsil ei jookse. “Mul natuke kripeldab küll, et Tallinnas maratoni ei jookse, aga küll ma jõuan seda teha. Ma ei plaani niipea veel susse nurka visata. Tänane kolmas koht tuli mulle endale ka üllatusena. Kartsin kõige rohkem Kelly Nevolihhinit, et ta paneb mulle lõpuga ära. Ta ju keskmaajooksja. Mul lõpukiirust pole,” mainis Lepik. Maratoni MM normi 2:45 ta veel ei sihi, aga Berliinis tahab oma isiklikku rekordit parandada küll.