Tallinna Sügisjooksu üldvõit läks Ukrainasse, naistest parim Liina Tšernov

Liina Tšernov Tallinna Sügisjooksul.
Liina Tšernov Tallinna Sügisjooksul.

Tallinna Maratoni raames täna peetud 20. Tallinna Sügisjooksu üldvõidu võttis ukrainlane Vasyl Koval, naistest kuulus esikoht Liina Tšernovile. Üldarvestuses osutus parimaks eestlaseks Karel Hussar, kes sai 4. koha.

Ukrainlane Koval läbis 10 km pikkuse raja ajaga 30.10. Teisena lõpetas Rootsit esindav Otmane Nait-Hammou 30.16-ga. Kolmanda koha sai Eestis tuntud keenialane Ibrahim Mukunga Wachira 30.36-ga. Parima eestlasena kuulus Karel Hussarile 4. koht tulemusega 30.36, mis on mehe isiklik rekord.

“Isiklik rekord, sellega tuleb rahul olla, aga eks neljas koht on ikka valus. Tuleb parima eestlasena lihtsalt autasustamist pealt vaadata jälle. Kahju, et Mukungale ära ei suutnud panna. Enam ei tahaks lihtsalt alla jääda,” rääkis Hussar ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. “Viimasel 600 meetril hakkasin kiirendama, lootes, et saan kohe teistelt eest. Mark Abner jäigi siis maha, aga Mukunga tõstis tempot veelgi ja mul läks väga raskeks. Finišisirgel tulin lähemale jälle, kuid kätte ei saanud,” tunnistas Hussar.

Tema järel 5. koha saanud Mark Abner jooksis samuti isikliku rekordi 30.44. “Hingamisrütm oli kenasti paigas. Meil oli neljane punt tükk aega. Kui 4 km jäi lõpuni, siis ukrainlane hakkas esimest püüdma. Me jooksime kolmekesi edasi ning viimasel 500 m hakkasid Hussar ja Mukunga kiirendama. See tõmbas mu vaimselt tühjaks. Peab harjutama,” tõdes Abner. Ta oli jooksu vältel meeldivalt üllatunud, et eesotsas asub. “Hussariga mõõduvõtmist ei olnud niivõrd. Hoidsime Mukungal silma peal,” lisas Abner.

Naistest võitis Tallinna Sügisjooksu Liina Tšernov ajaga 34.20. Teise koha sai ukrainlanna Olesya Dydovonyuk 34.30-ga ja kolmanda koha Leila Luik ajaga 35.03.

“Jooksin ukrainlannaga 7-8 km koos, siis hakkasin vajutama, et eest ära minna ja võit kindlustada. Ta ei suutnud järgi tulla. Tundsin ennast täna kindlalt, lõpus hoidsin natuke tagasi, arvates, et ta ründab, aga ta ei tulnud kaasa,” ütles Tšernov. Võrreldes Pärnu Kahe Silla jooksuga pidas Tšernov Tallinna Sügisjooksu rada tehnilisemaks kurvide ja pöörete tõttu. “Võibolla oligi Pärnu lahtijooksuks,” arvas ta.

Tallinna Sügisjooksu tulemused