Tallinna Sügisjooksu võidud läksid Keeniasse, Liina Tšernov teine

Liina Tšernov Tallinna Sügisjooksul. Foto: Mallor Malmre
Liina Tšernov Tallinna Sügisjooksul. Foto: Mallor Malmre

Tallinna Maratoni programm jätkus täna õhtul Sügisjooksu 10 km distantsiga, mille võit läks nii meeste kui naiste arvestuses Keeniasse. Parima eestlasena sai Kaur Kivistik meestest kolmanda koha ja Liina Tšernov naistest teise koha.

Jooksu võitis keenialane Weldom Kerich ajaga 30.15. Teisena lõpetas ukrainlane Yuriy Rusyk 30.49-ga. Kolmandana jõusid finišisse parima eestlasena 3000 m takistusjooksu Eesti rekordi omanik Kaur Kivistik ajaga 31.02. “Peale EMi tahtsin veel võistelda, aga võistluseid oli vähe. Seega otsustasin väikse puhkuse teha, et saaks juba septembris hakata uueks hooajaks valmistuma. Arvestades viimase kuu treeninguid on 10 km tulemus enda jaokski üllatav. Alustasin rahulikumalt kui mõned teised ja jooksin 5 km vaheajapunktis kuuendal kohal. Teise poole jooksin kiiremini ja möödusin kolmest kodusest konkurendist. Ergutajaid raja ääres oli väga palju ja see andis ka palju viimastel km juurde. Positiivne algus uuele hooajale. Siit on ainult hea edasi minna,” lausus Kivistik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Naistest läks esikoht samuti Keeniasse. Selle võttis Norah Chebet tulemusega 34.05. Parima eestlannana finišeeris teisel kohal Liina Tšernov ajaga 35.01. Kolmandaks tuli Kelly Nevolihhin 38.36-ga.

“Ma arvan, et olin väga tubli, esimene kilomeeter tuli nagu tavaliselt väga kiire 3.17, aga teised tulid sinna 3.30 ümber. Natuke kripeldab, et oleksin võin olla julgem, aga 10 km pole minu jaoks tavaline distants, kuid keskmaajooksja jaoks korralik pingutus,” ütles Tšernov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Tallinna Sügisjooksu tulemused