Tallinna suusamaratoni võitsid Henri Roos ja Aveli Uustalu

Tallinna suusamaratoni start. Korraldajate foto
Tallinna suusamaratoni start. Korraldajate foto

Kõrvemaa matka- ja suusakeskuses täna toimunud Estoloppeti sarja kolmanda osavõistluse – vabatehnikas sõidetud 21. Tallinna maratoni võitsid Henri Roos ja Aveli Uustalu.

Henri Roosi võiduajaks kujunes 38 km pikkusel põhidistantsil 1:41.19. Nelja sekundiga kaotas talle Karl Erik Rabakukk. Kolmanda koha sai Juri Širokov ajaga 1:41.29. “Juba esimesel ringil saime neljakesi vahelduva eduga ülejäänutet eest ära ja meie vahel jäidki kõrgemad kohad jagada. Päris lõpu peale asi ei jäänud täna, ligi 2.5 km enne lõppu proovisin esimest korda rünnata ja kohe saingi eest ära. Enne lõppu oli vahe juba piisav ja päris finišijooneni ei pidanudki pingutama,” rääkis Henri Roos Jooksjale.

Naistest võitis suusamaratoni Aveli Uustalu ajaga 1:51.55, järgnesid Heleri Kivil 1:55.04-ga ja Merilin Jürisaar 1:56.51-ga. “Kõige pealt tänaks treenerit Margus Uibot, kes ettevalmistas mulle suurepärased suusad. Ühtlasi oli ka enesetunne väga hea. Tegu oli mu elu esimese pikema maratoniga, seega ei osanud kindlaid eesmärke seada. Olen võidu üle väga õnnelik,” ütles Aveli Uustalu Jooksjale. Järgmisena on tal plaanis osaleda Alutaguse suusamaratonil.

Poole lühema ehk 19 km pikkuse distantsi võitis meestest Andreas Koppa tulemusega 54.03. Teine Toivo Tinast ajaga 54.42 ja kolmas Sander Reitalu 55.57-ga. Naistest osutus kiireimaks Aiki Jalakas ajaga 1:01.41. Teisena lõpetas Getrin Raudsepp 1:04.01, kolmandana Tiina Keridon 1:06.58-ga.

21. Tallinna maratoni tulemused