Tallinna teletorn tähistab taasavamist trepijooksuga

Tallinna teletorni trepijooksu finiš. Foto: Tallinna tõusujooksusari
Tallinna teletorni trepijooksu finiš. Foto: MTÜ Tallinna Tõusujooksud

MTÜ Tallinna Tõusujooksud korraldab sel pühapäeval, 2. aprillil algusega kell 11 kuuenda Tallinna teletorni trepijooksu Tallinn TV-Tower Run 2017, millega tähistatakse teletorni taasavamist. Viie aasta jooksul on teletorni külastatud 870 000 korral, pooled külalistest on välisturistid.

Teletorni trepijooksu distantsiks on 170 meetrit treppidel ehk 870 trepiastet. Stardid on avatud vahemikus 11.00-12.30 ning rajale pääsevad osalejad elavas järjekorras paarikümnesekundilise ajaintervalli tagant. Starti on oodatud kõik piisavalt treenitud ning terved huvilised alates 15. eluaastast. Kokku saab trepijooksul osalemise võimaluse 250 võistlejat. Eelregistreerimine: www.trepijooks.ee.

Tallinna teletorni trepijooks kuulub võistlusena WFGT (World Federation of Great Towers – Maailma Suurepäraste Tornide Föderatsioon) Towerrunning Challenge 2017 jooksude nimistusse ning annab kohalikele võistlejatele võimaluse mõõtu võtta muu maailma sportlastega. Trepijooks on ühtlasi ka Eestisisese SAUCONY trepijooksu karikasarja 2017 IV osavõistluseks. Trepijooksust saab täpsemalt: teada Internetist www.teletorn.ee/sundmused/teletorni-trepijooks/

2016. aastal näitas Tallinna teletorni trepijooksul parimat tulemust meestest Rauno Tiits ajaga 4.46 ja naistest Elery Zadonski ajaga 5.56. Teletorni trepijooksu absoluutne rekord 4.10 kuulub maailmameistrist poolakale Piotr Lobodzinskile, kes jooksis selle 2014. aastal.

Tallinna Teletorn on ringhäälingu saadete edastamiseks ehitatud hoone, mis on Eesti kõrgeim ehitis – torni kõrgus on 314 meetrit. Sihtasutuse Tallinna Teletorn eesmärk on kvaliteetsete turismi-, kultuuri- ja vaba aja teenuste pakkumine Tallinna teletornis ning teletorni turundamine rahvusvahelise vaatamisväärsuse ja elamusturismi sihtkohana. Rekonstrueeritud teletorn taasavati 4. aprillil 2012.