Talvise pööripäevajooksu võitsid Ando Õitspuu ja Hannagret Luks

Pööripäevajooksu lühema distantsi start. Foto: Allan Mehik

Jõululaupäeval Kuressaare lähedal Loode tammikus toimunud 140. pööripäevajooksu – Jooksu talvesse võitis meestest Ando Õitspuu, kes osutus parimaks ka tänavuse hooaja nelja pööripäevajooksu kokkuvõttes. Naistest võitis tänase jooksu Audentese spordiklubi esindaja Hannagret Luks.

Kuigi väljas puhus üpris tugev tuul, see jooksjaid ei seganud, sest puhus ainsal asfaldiga kaetud rajaosas tagant ja pigem aitas rohkem kaasa. Ando Õitspuu läbis kaks 2,5 km pikkust ringi ajaga 16.57. “Üllatavalt kerge tundus joosta arvestades, et eile tõmmati mul tarkusehammas välja. Stardis sain normaalselt minema ja kestsin lõpuni ära,” ütles Õitspuu ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Teisel ringil läks natuke kruusasel lõigul varem sadanud vihma tõttu veidi libedaks.

Õiget ettevalmistus ei ole Õitspuu enda sõnul veel alustanud ja võtab selle ette pärast jõule. “Siiamaani olen rahulikult jooksnud. Mahtu ei ole veel õnnestunud teha, sest tööl olid ka kiired ajad,” rääkis Õitspuu. Kui ta saab jaanuaris korralikult trenni teha, siis kavatseb võistelda sisehooajal talvistel Eesti meistrivõistlustel. Klubisse kuulumise peale Õitspuu ei mõtle. “Niikaua kui ma Eesti ja Soome vahet pendeldan ei ole mõtet klubiga liituda. Vajadusel tuleb ju klubi eest ka väljas olla, aga ma ei saa alati osaleda,” selgitas Õitspuu.

Teise koha sai tänasel pööripäevajooksul M40 vanuseklassi parim Kalev Õisnurm ajaga 17.36. Kolmandaks tuli seekord tempos tagasi hoidnud Õitspuu konkurent Mairo Mändla 18.18-ga. Naised, noored ja lapsed jooksid poole lühema ehk 2,5 km distantsil. Siin osutus kiireimaks Hannagret Luks (N15) ajaga 9.58. Järgnesid N35 vanuseklassi esindaja Taimi Kangur 10.17-ga ja Grete Kokk (N15) 10.47-ga.

Tänavu toimunud nelja pööripäevajooksu – Jooks kevadesse, Jooks suvesse, Jooks sügisesse, Jooks talvesse – kokkuvõttes võitis meeste põhiklassis esikoha Ando Õitspuu maksimaalse 400 puntiga. Teiseks tulnud Mairi Mändla kogus 396 ja kolmandaks platseerunud Raigo Saar 382 punkti. Naiste põhiklassis võitis hooaja kokkuvõttes esikoha Maris Talvik 396 punktiga. Kristiina Tänav kogus 381 ja Silme Mehik 375 punkti.