Tamsalu-Neeruti maraton lükati külma tõttu märtsikuusse

Eeloleval pühapäeval, 5. veebruaril kavas olnud 15. Tamsalu-Neeruti suusamaraton lükkub nädalavahetuseks ennustatavate krõbedate külmakraadide tõttu edasi. Maratoni uus kuupäev on 11. märts.

Maratoni peakorraldaja Vahur Leemetsa sõnul peab suusamaratoni toimumiseks tunnetatavat külma olema miinus 25 kraadist vähem. “Täna hommikul EMHI-lt saadud prognoosi kohaselt on pühapäev erakordselt külm – öine temperatuur langeb miinus 30 kraadini ja päevane maksimum on prognoosi kohaselt miinus 22 kraadi. Lisanduv kerge tuul ja üle 80-protsendiline õhuniiskus suurendavad külma mõju veelgi. Maratoni korraldusmeeskond otsustas, et sellistes karmides oludes ei ole võimalik suusamaratoni ohutult korraldada,” teatas Leemets.

11. märtsile lükati aga maraton põhjusel, et kõik nädalavahetused kuni 4. märtsini on juba Estoloppeti sarja teistele maratonidele planeeritud. Järgmine mõõduvõtt sarjas toimub 11. veebruaril, kui sõidetakse 14. Alutaguse maraton. Ilmaprognoosi kohaselt on külm taandumas pärast 6.-7. veebruari.

Estoloppeti suusamaratonidele on võimalik registreeruda veebilehel www.sportinfo.ee.