Täna algab Stamina Tervisejooksu ja -kõnni sari

Jookjsad Kadriorus. Foto: Mallor Malmre
Jooksjad Kadriorus. Foto: Mallor Malmre

Täna, 20. aprillil alustab Tallinnas Kadriorus populaarne liikumisharrastuse sari Stamina Tervisejooks ja -kõnd, mis pakub suurepärase võimaluse kord nädalas sörkjooksu või kõnniga kolleegide või sõprade seltsis igapäeva tööst lõõgastuda ja oma tervise eest hoolitseda. Juba 14 hooaega toimuvas sarjas on regulaarse liikumisharrastusega sinasõbraks saanud tuhanded ja tuhanded inimesed, kes alustasid sarjas kord nädalas jooksmise või käimisega.

Ka 2016. aastal on Tervisejooks ja -kõnd sarjas 21 etappi ning iga etapp toimub kolmapäeval ja neljapäeval ehk osaluskordi saab joostes või kõndides teha kahel päeval nädalas. Seega on soovijail võimalik osaleda erinevatel liikumisradadel Tallinnas ja lähiümbruses kokku 42 korda. Sarja etapid toimuvad vähemalt 15 erinevas parkmetsas ja terviserajal Tallinnas ja lähiümbruses. Stamina Spordiklubi korraldatava Tervisejooks ja -kõnd sarja 1. etapp toimub täna, 20. aprillil Kadriorus ning sarja lõpetab viimane etapp 22. septembril Nõmme terviseradadel.

Tervisejooks ja -kõnd sari on ellu kutsutud sellisena, et võimalikult kasvatada ja tugevdada koostegemise rõõmu. Tervisejooks ja -kõnd sarja tiimi kuulub neli kuni viis liiget. Mitu tiimi liiget annab võimaluse mõelda ka keskkonnale, sest näiteks koos ühe autoga kohale tulla on keskkonnasõbralikum. Samuti on võimalus moodustada pere-, sõpruskonna-, firma, kolleegide- jne tiime. Lisaks tiimidele on sarjaga oodatud liituma ka individuaalosalejad.

Osalejate motiveerimiseks on sarja lõppedes väärt auhinnad. Parim tiim saab pärjatud reisikinkekaardiga väärtuses 3000 eurot ning kahele tiimile on lohutusauhindadeks DFDS Seaways poolt merereis Rootsi. Lisaks on veel ettenähtud etappidel aktiivsetele osalejate loosiauhindu sarja partneritelt. Heaks traditsiooniks on saanud osavõtjatele pakutavad erinevad nõustamisteenused. Terviseedendajad mõõdavad sarja etappidel osalejate erinevaid tervisenäitajad (vererõhk, rasvaprotsent, kolesterool ja veresuhkur) ning annavad nõu, kuidas oma tervisekäitumist parandada. Rio olümpiamängudeks valmistuva Roman Fosti eestvedamisel saab kolmapäeviti osaleda jooksutundides. Sarja partner ILUUM annab parima võimaliku kepikõnni kogemuse koos tippklassi toodetega. Kavas on erinevad jooksuvarustuse tutvustused ja ka jalatestid, mis aitavad õige jooksujalanõu valikul.

Etapi osaluskorra saab kirja sama kalendrinädala sees kolmapäevasel või neljapäevasel toimumiskorral. Kui kellelgi jääb siiski nädala sees etapil osalemata, siis on see võimalus järele joosta või kõndida teistel Stamina korraldatavatel rahvaspordiüritustel, millisteks on DFDS Järvejooksude etapid, Suple Sõtku Sörgi rahvatriatlonid ja Icebug Kõva Mehe Jooks. Lisaks tavapärastele etappidele korraldatakse ka teemaetappe, näiteks 17. augustil toimub XT sport klubi eestvedamisel seiklusspordietapp. Kindlasti on plaanis veel karnevalietapp.

Lähemalt saab infot Stamina Tervisejooksu sarja kohta siit