Tänavuse esimese Sinilillejooksu võitis Roman Hvalõnski

Roman Hvalõnski pärast Tapa Sinilillejooksu. Foto: erakogu
Roman Hvalõnski pärast Tapa Sinilillejooksu. Foto: erakogu

Sinilille kampaania Anname Au juhatas sisse Tapal tänavune esimene veteranidepäeva Sinilillejooks, mille võitis Sparta jooksuklubisse kuuluv ning staabi- ja sidepataljonis töötav Roman Hvalõnski.

Hvalõnski läbis NATO testi kuuluva 3,2 km pikkuse distantsi ajaga 10.01. “Joosta tundus üllatavalt kerge. Kuna see oli minu jaoks esimene nii kiire pingutus väljas, ei osanud oma praeguse seisu hinnata. Paistab, et pole hullu midagi. Laupäeval saab end tõsisemalt proovida Haapsalu 10 km maanteejooksul,” ütles Hvalõnski ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Tänane Sinilillejooks oli tema jaoks niiöelda kohustuslik, sest on ta ju kaitseväelane. “Kes siis muu, kui mitte mina ei pea seal osalema, et toetada vigastatuid kaitseväelasi,” leidis Hvalõnski.

Eelmisel aastal võitis ta Tallinnas Sinilillejooksu. Tänavu on ta sel ajal laagris ja Tallinas osaleda ei saa ning sellepärast tuli sõit Tapale ette võtta. “See ei ole võistlus minu jaoks. tegemist on lihtsalt jooksuga, milles peavad osalema kõik, kes suuremal või vähemal määral seotud Eesti kaitseväega,” arvas Hvalõnski.

Tal on kahju, et just kaitseväelased ei osale sellistel üritusel. Kui vaadata lõpuprotokolli, siis rohkem kui 70% lõpetajatest on Suurbritannia lipu all liitlasvägede esindajad. “Arusaadav, et tööpäev, käib väljaõpe, aga tund aega veteranide jaoks tuleks leida. Eriti kui brigaad baseerub kahe-kolme kilomeetri kaugusel stardijoonest,” lausus Hvalõnski.

Tapa Sinilillejooksu tulemused