Tänavust võistlushooaega alustab Jüri basseinitriatlon

Laupäeval, 26. aprillil toimub V Jüri basseinitriatlon, mis avab võistlussarja TriatlonKõigile! 2014. Jüri võistlus toob traditsiooniliselt kokku triatleedid üle Eesti, et oma kevadist vormi testida. Basseinitriatlon võimaldab triatlonisõpradel Eestis võistelda ajal, mil vesi avaveekogudes on ujumiseks veel liiga külm.

Võistlema on oodata Eesti triatloni noorte paremikku. Jüri basseinitriatlon on katsevõistlus Eesti Triatloni Liidu noortekoondise moodustamiseks, osalemaks noorte OM Euroopa kvalifikatsioonivõistlustel Hollandis, Weertis 17-18. mail.

Neile, kes pole varem triatloni proovinud, on basseinitriatlon suurepärane võimalus triatloniga tutvust teha. Basseinitriatlonis toimub ujumine turvaliselt, soojas basseinis. Seepärast sobib basseinitriatlon suurepäraselt ka selle võrratu spordiala tutvustamiseks lastele ja noortele.

Jüris võisteldakse kahel erineval distantsil. Lastedistantsil ujutakse 100 m, sõidetakse rattaga 4 km ja lõpetuseks joostakse 1 km. Lastedistantsil osalemine on tasuta ja kõiki lõpetajaid ootab finišis magus üllatus.

Noortele ja täiskasvanutele on võistlusmaa veidi pikem, ujuda tuleb 300 m, rattasõit 15 km ja jooksu 3 km.

Põhidistantsil on lubatud võistelda ka võistkondlikult, iga osaala teeb erinev võistleja. Võistkondlik võistlus kogub üha rohkem populaarsust just ettevõtete, koolide ja perekondade seas kuna on kõigile jõukohane ning pakub võimalust koos sportlikult aega veeta.

Ujumisetappi saab jälgida Rae spordikeskuse ujulas, ratta- ja jooksuetapi jälgimiseks on kõige parem olla spordikeskuse juures asuva võistluskeskuse läheduses. Võistluskeskuses on uue hooaja tooteid tutvustamas  erinevad spordikaupade esindajad. Võistluskeskus Jüris on avatud laupäeval kella 10-15-ni.

Eelregistreerimine võistlustele kestab kuni 23. aprillini võistluse kodulehel: www.21cc.ee/jyri

Lisainfo:
Jane Oidekivi
5156711
jane@21cc.ee