Tanel Kangert naaseb Tartu Rattamaratonil võistlusrajale

Foto: Tanel Kangert oma Pärnus asuvas rattapoes. Foto: Klubi Tartu Maraton
Tanel Kangert oma Pärnus asuvas rattapoes. Foto: Klubi Tartu Maraton

Astana profirattur Tanel Kangert, kes kukkus kevadel Giro d’Italial rängalt ja vigastas tõsiselt vasaku käe küünarnukki, osaleb 24. septembril peetaval Tartu Rattamaratonil. Ühtlasi on tegu Kangerti esimese rattavõistlusega pärast õnnetust.

2010. ja 2011. aastal Tartu Rattamaratonil triumfeerinud Kangert tänavu mõistetavatel põhjustel Otepääle võidu peale kihutama ei lähe. „Päris igapäevane küsimus mulle on „Kuidas käsi käib?“. Ei ole suutnud veel originaalset vastust sellele välja mõelda, kuid üldiselt käib käsi järjest paremini,“ ütles Kangert. „Peale vaadates võib-olla ei saa arugi, et mul käes hunnik metalli sees on. Toonus hakkab lihastesse tagasi tulema.“ Kirurg oli Kangerti käe paranemisega rahul, kuid Kangert ise veel mitte. “Kui saan käe 5-6 kraadi sirgemaks, oleksin väga rahul. Kui ei saa, siis tuleb teises asendis rattaga sõita ja kohaneda,” märkis Kangert.

Rattaga on Kangert sõitnud neli korda nädalas, mis ei ole kaugeltki nii palju kui tavalisel hooajal. 30-aastase Kangerti sõnul on tal kihk võistelda endiselt alles ning mees ootab põnevusega tagasitulekut. „Huvitav, kas ka minu puhul kehtib osade sportlaste fenomen, kes vigastuse tõttu on eemal olnud ja siis tulnud tagasi tugevamana kui varem? Teoreetiliselt see võiks ju nii olla,“ ütles ta. „Natuke pelgan, et äkki olen äraoldud ajaga midagi tagasi andnud. Samas on see väljakutse ja innustab rohkem pingutama,“ lisas Kangert.

Suvi möödus tal põhiliselt rattapoes töötades. Rattasõitu ta tööks ei nimeta. “Kui seda võtta kui tööd, siis on karjäärilõpp lähedal. Seda peab võtma kui hobi, mille eest palka makstakse,” sõnas Kangert. Liigesesisene murd paneb mehe kõigile asjadele teisiti vaatama. Mõnes mõttes tuli võistluspaus kasuks ka. Perega ei ole ta nii pikalt koos saanud olla, alates lapse sünnist. “Natuke pelgan ka. Võibolla on füüsiline võimekus kehvemaks jäänud. Aeroobne baas ehk mõne kuuga ära ei kao, aga tagasitulek teeb ärevaks ja paneb rohkem pingutama,” arvas Kangert. Pärast Tartu Rattamaratoni tahab ta osaleda Saaremaal Karujärve rattamaratonil.

20. Tartu Rattamaratoni programm saab avapaugu juba sel pühapäeval peetava 2. Tartu Teate Rattamaratoni ja ühistreeninguga. 23. septembril leiavad aset lasteüritused, mis avavad Euroopa spordinädala. Põhidistantsid sõidetakse päev hiljem, 24. septembril.

Täsipikka intervjuud Tanel Kangertiga saab kuulata siit.