Täppsportlane Kaia Lepik sai Pariisi maratonil isikliku rekordiga 23. koha

Kaia Lepik pärast Pariisi maratoni linnatäanaval. Foto: erakogu

Klubi Täppsportlased jooksja Kaia Lepik sai täna Pariisi maratonil startinud Eesti naistest parimana 23. koha isikliku rekordiga 2:54.19. Lepiku varasem tippmark 3:01 pärines mullu joostud Berliini maratonilt.

Lepiku sõnul jooksis ta Pariisis maratoni teise poole kiiremini kui esimese. “Naersin, et pean ruttu ära jooksma, muidu läheb liiga palavaks. 18. kilomeetrist läks jalg kergeks ja rahvas hakkas ergutama. Tempo tõusis, alles 37. kilomeetril tuli väike raskem moment, aga tunne oli endiselt hea ja läksin enam-vähem sama tempoga lõpuni. Rohkem tempot tõsta ei oleks tahtnud,” rääkis Kaia Lepik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Pariisi maratoni rada pidas ta enda jaoks suhteliselt heaks, kuid väntsutas vahel mõningate tõusudega. “33. kilomeetril asus üks pikem tõus, tundus korraks, et see ei saagi läbi, aga liiga see õnneks ei teinud. Munakivi lõigud mulle lõpupoole ei meeldinud. Seal tempo ja samm läksid halvemaks,” lisas Lepik.

Ta seadiski maratoniks ettevalmistudes endale sihiks joosta lõpuaeg 2:55 kanti, mis ka tuli. “Olime 6.-31. märtsini klubiga Portugalis laagris. Seal sai korralik maht ja töö tehtud. Tänu sellele oligi vist nii hea joosta,” arvas Lepik. Ta on viimastel aastatel stabiilselt kärpinud oma maratoni tulemust iga korraga 6-7 minuti kaupa. Möödunud aasta kevadel jooksis Kaia Lepik 3:08, sügisel Berliinis 3:01 ja nüüd Pariisis 2:54.

Spordiklubi Sparta esindaja Marion Tibar sai Pariisi maratonil 27. koha ajaga 2:55.41. Kaia Lepiku klubikaaslane Kristiina Verevmägi sai 35. koha samuti isikliku rekordiga 2:58.37. Verevmägi varasem tippmark oli mullu Berliini maratonil joostud 3:02.  Pariisi maratoni võitis keenialanna Purity Rionoripo ajaga 2:20.55. Nelja sekundiga kaotas talle kaasmaalane Agnes Barsosio. Kolmandaks tuli etioopialanna Flomena Cheyech 2:21.22-ga.