Täppsportlaseid seob kiindumus jooksmise vastu

Osa Täppsportlaseid jõulupeol. Pildi all Täppsportaste logo, mida võib uuel hooajal nende särkidel näha.
Foto: MTÜ Täppsporttlased
Eesti jooksumaastikule tekkis uus klubi nimega Täppsportlased – treener Riho Menti ümber koondunud mõttekaaslaste kogum, keda ühendab eelkõige armastus jooksmise vastu. Lisaks tavapärastele harjutajatele kuuluvad klubisse ka tõsisemad tegijad harrastaja tasemel, kes löövad uuest hooajast kaasa Eesti meistrivõistlustel. 
“Meie jooksuklubi liikmete hulgas on kunagi kõrgel tasemel kergejõustikku harrastanud kogenud sportlasi. Samas on paljud meist alles Riho Menti käe all teinud oma esimesed tõsisemad jooksusammud,” ütles Jooksuportaalile MTÜ Täppsportlased juhatuse liige Hanno Kindel.
Klubi ristiisaks on Jaan Õun, kes kolm aastat tagasi ühel treeningul kasutas vastandavat sõnademängu tippsport versus täppsport. “Keegi meist ei sea sihte järgmiseks olümpiaks, kuid ilusat jooksusammu ning head esinemist meie arvukatel rahvajooksudel tahaks teha küll,” lausus Kindel. Nii saigi jooksuklubi Täppsportlased kreedoks hoida kehakultuuri au sees, tehes järjepidevat trenni treeneri seatud kavade järgi ning püüdes pakkuda konkurentsi Eesti rahvajooksudel tõsisemate harrastajate seas. 
Tulevast aastast on klubi esindatud ka 10 km, poolmaratoni, maratoni ja murdmaajooksu ning ekideni Eesti meistrivõistlustel. Täppsportlaste praegune naiste esinumber on tänavu Eesti linnajooksude sarjas 4. koha ning 21. detsembril vana-aasta heategevusjooksul 3. koha saavutanud Kristiina Verevmägi. Meestest näitab suurepärast vormi pärnakas Mehis Mäe, kes sai vana-aasta jooksul Tallinnas 4. koha. Täppsportlaste ridadesse kuulub ka Ahto Jakson, kes võitis 2012. aastal Eesti linnajooksude sarja Hõberaja ehk lühikeste distantside arvestuses 1. koha.  
Täppsportlaste tuumiku moodustab ligi 30 jooksuhuvilist. Tallinna spordihallis toimuvatele talvistele treeningutele on oodatud kõik jooksuhuvilised. Täpset informatsiooni iganädalaste treeningkavade kohta saab Täppsportlaste Facebooki kodulehelt. Täppsportlaste sisetreeningud toimuvad Tallinna spordihalli sisehallis, Herne 30, teisipäeviti, kolmapäeviti ja neljapäeviti. Laupäeviti treenitakse Lasnamäe kergejõustikuhallis, aadressil Punane 45. Treener Riho Menti mobiiltelefoni number on 56 905 815.
JOOKSUPORTAAL