Tariku Bekele võitis uuel trassil traditsioonilise Sao Paulo jooksu

Etiooplane Tariku Bekele võitis 31. detsembril Brasiilias toimunud 87. traditsioonilise Sao Paulo vana-aasta jooksu. 24-aastane Kenenisa Bekele vend läbis uuel rajal, kuid endiselt 15 km pikkuse distantsi ajaga 43.35. Tariku Bekele rebis juhtgrupist lahti 7. kilomeetril, hoides liidripositisooni lõpuni. Mees ise soovis jooksu juhtima minna kilomeetri jagu varem, aga tugev vihm segas tal seda tegemast. Etiooplane valmistub sise MMiks ja usub, et vend Kenenisa aitab teda selles. “Loodan, et see võit süstib meile mõlemale head motivatsiooni,” ütles Tariku Bekele pärast jooksu. Tema järel sai teise koha keenlane Mark Korir 43.58-ga ja kolmanda koha keenlane Matthew Kisorio 44.12-ga.
,
Naistest võitis jooksu Daegu MMi maratoni hõbemedaliomanik 27-aastane keenlanna Priscah Jeptoo ajaga 48.48. “Tahan ka teist võitu. Ainus asi, mida ma soovin, et enam ei sajaks võistluse ajal. Sellist paduvihma ei ole ma enne näinud,” rääkis keenlanna. Kolme sekundiga kaotas talle etiooplanna Ayelew Wude. Kolmanda koha sai keenlanna Eunice Kirwa 50.58-ga. Kuni viienda kilomeetrini juhtinud Itaalia jooksja Nadia Ejjafini lõpetas jooksu neljandana ajaga 51.19.