Tartu jooksumaratonil ja rattamaratonil on uued distantsid

Tartu jooksumaratoni start. Foto: Tarmo Haud
Tartu jooksumaratoni start. Foto: Tarmo Haud

Mais aset leidval 35. Tartu jooksumaratonil on kõikidel spordihuvilistel seekord võimalik joosta ka lühemal, 5-kilomeetrisel distantsil. Lisaks uuendavad korraldajad septembris toimuva Tartu rattamaratoni programmi, kuhu tuleb juurde 21-kilomeetrine sõit.

Võistluste direktori Indrek Kelgu sõnul keeratakse sel aastal fookust rohkem noortele. „5-kilomeetrisest jooksust on oodatud osa võtma kõik noored, kes vanuse tõttu ei kvalifitseeru enam lasteüritustele, kuid kelle jaoks 10 kilomeetrit on liiga pikk maa. Mõtlesime lisaks ka seenioritele ja inimestele, kes ei soovi pikka distantsi läbida. Nii leidub igaühele midagi,“ ütles Kelk.

Kelk sõnas, et ka teistele võistlustele on lisandumas uusi distantse. „Septembris toimuva Tartu rattamaratoni programmi lisandub uus, 21-kilomeetrine distants, mis võiks olla jõukohane kõigile, kes ei soovi läbida pikemat vahemaad. Meil ongi praegu põhirõhk noortel, mistõttu on õhus võimalus, et ka Linnamaratonile lisandub uus lühike distants”, märkis Kelk. Tartu jooksumaratonile juurde tulev 5-kilomeetrine distants ei kuulu Tartu Maratoni Kuubiku sarja, seega punkte selle läbimise eest ei jagata. Küll aga kuulub sarja uus, 21-kilomeetrine Tartu rattamaratoni sõit.

35. Tartu jooksumaraton toimub tänavu 7. mail. Lisaks 5-kilomeetrisele distantsile on seal kavas tavapärased 10- ja 23-kilomeetri pikkused jooksud ning kepikõnd. 23-kilomeetrise jooksu start on Otepääl ja finiš Elvas. 10 km ja 5 km distants algab ja lõppeb Elvas. Kõigile distantsidele on oodatud ka kepikõndijad. Täpsemat infot ja programmiga saab tutvuda siin.

Jooksumaratonile eelnevad Tartus Tähtvere spordipargis 6. mail üritused lastele ja noortele, kus olenevalt vanusest on võimalik joosta 400 meetri kuni 2 kilomeetri pikkusel distantsil. Lastejooksud toimuvad ka pühapäeval, 7. mail Otepääl ja Elvas.