Tartu jooksumaratonile on end registreerinud üle 2200 jooksusõbra

8. mail toimuvale Baltimaade suurimale murdmaajooksule SEB 29. Tartu jooksumaratonile on tänaseks end registreerinud juba 2205 jooksusõpra nii Eestist kui välismaalt. Võrreldes eelmise aastaga võib täheldada jätkuvalt huvi kasvu.

Võistluse direktor Kunnar Karu sõnul on trassil pilt veel üsna talvine. “Varjulisematest kohtadest leiab omajagu lund ja jääd, sest ilmad on alles hiljuti soojemaks läinud. Elva juures saab jooksurajal mõnes kohas veel  suusatamistki nautida. Õnneks on võistluseni rohkem kui kolm nädalat aega. Stardiks on rada puhas ning võrreldes eelmise aastaga on olukord isegi natuke parem,“ ennustab Karu. Tema hinnangul valitses sarnane olukord ka mullu, kuid mai alguseks oli rada korras.

Tänavu valmistatakse ette 23 ja 10 km jooksudistantsid, kuhu on oodatud ka kõik kepikõnni harrastajad. Pikema distantsi lähe toimub 8. mail Otepääl, Tehvandi Spordikeskuse staadionil ning lühemale rajale pääseb Elva lähistelt Tartumaa Tervisespordikeskusest.

Täna, 15. aprillil, on viimane võimalus panna nimi jooksumaratonile kirja kõige soodsama registreerimisvooru raames. Seda saab teha internetis MTÜ Klubi Tartu Maratoni koduleheküljel www.tartumaraton.ee, kontoris Tartus aadressil Laulupeo pst. 25 ning Hawaii Expressi kauplustes üle Eesti.

Tartu jooksumaraton on Baltimaade suurim murdmaajooks, mis kasvas välja esmakordselt 1983. aastal linnakeskkonnas peetud Tartu Sügisjooksust.  Alates 1999. aastast toimub võistlus Lõuna-Eesti vaheldusrikkal ja kaunil
maastikul. Eelmisel aastal osales erinevatel Tartu Jooksumaratoni distantsidel kokku 5418 spordisõpra.

Lisainfot sündmuste, distantside ja registreerimise kohta leiab aadressilt www.tartumaraton.ee.