Lõpukiirendus tagas Tiidrek Nurmele Tartu Kevadjooksu võidu

Meeste esikolmik autasustamisel: Allar Lamp, Tiidrek Nurme ja Keio Kits. Foto: Eesti Linnajooksud

Täna keskpäeval anti start Tartu Kevadjooksule, mis on ühtlasi Eesti linnajooksude sarja avaetapiks. Meestest võitis jooksu pärast treeninglaagrist Eestisse naasmist tänavuse esimese koduse võistluse teinud Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi esindaja Tiidrek Nurme ja naistest tema klubikaaslane Leila Luik.

Nurme läbis 10 km pikkuse distantsi ajaga 31.03. Teise koha saanud Allar Lamp kaotas klubikaaslasele 12 sekundiga. Omakorda neli sekundit jäi Lambist maha Keio Kits (EMÜ SK), kes lõpetas jooksu ajaga 31.19. Jooksu algul eraldus teistest viieliikmeline juhtgrupp, kuhu kuulusid Tiidrek Nurme, Allar Lamp, Keio Kits, Rauno Laumets ja Argo Jõesoo. Grupp püsis vastutuules pool maad koos, kohati langes tempo 3.30ni kilomeetri kohta, siis hakkas pärast tagasipööret taganttuules lagunema. Esimestena langesid pundist Jõesoo ja Laumets. Poolteist kilomeetrit enne lõppu alustas alles jäänud triost tempot tõstmist Tiidrek Nurme.

“Täna läks taktikajooksuks. Keegi ei tundnud huvi selle vastu, et rahvajooksul kiiret aega näidata. Minu eesmärk oli alguses võimalikult aeglaselt joosta, kuigi tahtsin tempojooksu teha. Kuna kohale tulid tugevad staadionijooksjad, eriti  Allar Lamp, siis pidin lõpupoole maksimumi peale panema,” ütles Nurme Jooksuportaalile. Nii kujunesid viimased poolteist-kaks kilomeetrit päris kiireks. Viimane kilomeeter tuli lausa 2.35-ga. Järgmise võistluse teeb Tiidrek Nurme 11. juunil Narva Energiajooksul, kus peetakse ühtlasi poolmaratoni Eesti meistrivõistlused. Rio olümpianormi täitmise toonud Hamburgi maratonist on ta nüüdseks täielikult taastunud. “Taastusin sellest kiiremini kui kahest eelmisest maratonist, kus niiöelda “haamri” sain. Need lõhkusid keha rohkem,” lausus Nurme. Enne Narva Energiajooksu ta rohkem starte ei tee, sest vaja on valmistuda olümpiamängude maratonijooksuks.

Esikuuikusse mahtusid Tartu Kevadjooksul veel tänane sünnipäevalaps Rauno Laumets (SK ProRunner) ajaga 31.57, Argo Jõesoo (EMÜ SK) ajaga 32.14 ja Sander Jürs (Sparta) ajaga 33.00.

Naiste esikolmik autasustamisel: Kaisa Kukk, Leila Luik ja Mari Boikov
Naiste esikolmik autasustamisel: Kaisa Kukk, Leila Luik ja Mari Boikov. Foto: Eesti Linnajooksud

Naistest võitis Tartu Kevadjooksu Rio olümpia maratonidistantsiks valmistuv Leila Luik ajaga 36.38, mis andis talle üldarvestuses 30. koha. “Jooksin treeningu eesmärgil. Aeg polnud tähtis, tahtsin lihtsalt võita. Ilm oli normaalne, natuke tuuline, kuid ei midagi hullu,” mainis Luik Jooksuportaalile. Kümme sekundit jäi temast maha Kaisa Kukk (Treeningpartner). “Enne jooksu sellist tunnet üldse ei olnud, et siit midagi üldse tuleb, kuna köhiva lapse tõttu jäi unetunde väheks. Eelmise nädala 23 km distantsist ei olnud jalad veel taastunud  ja suurt rolli mängis tugev vastutuul,” rääkis Kukk. Kolmanda koha sai tema klubikaaslane Mari Boikov ajaga 37.15.

Võistkondlikus arvestuses võitis nelja liikme aegade kogusummas esikoha Tartu ülikooli akadeemiline spordiklubi (Tiidrek Nurme, Allar Lamp, Mart Andresson, Leila Luik) ajaga 2:12.52. Teise koha sai Treeningpartner mehed I (Jaanus Kallaste, Reimo Oja, Marti Medar, Alar Ridamäe) ajaga 2:17.04 ja kolmanda koha SK ProRunner – mehed(Rauno Laumets, Olari Orm, Kaarel Piip, Madis Mets) ajaga 2:19.29.