Tartu kevadjooksul sündisid rajarekordid

Naiste esikolmik. Vasakult: Jekaterina Patjuk, Jelena Sedova, Liina Luik.
FOTO: AHTO JAKSON/JOOKSUPORTAAL

Täna tehti Tartus algust Eesti linnajooksude sarjaga, mille esimese etapi – 10 km pikkuse Tartu kevadjooksu võitis meestest keenialane Ibrahim Mukunga Roman Fosti ees. Naistest võidutses rajarekordiga venelanna Jelena Sedova.

Jooksuportaali kingitud Adidase jalatsites jooksnud Mukunga edestas täna Fostit 45 sekundiga, lõpetades distantsi ajaga 29.34, mis on uus rajarekord. Ajaga 30.18 finišeerinud Fosti parandas enda tulemust sel rajal 18 sekundiga. “Tartu jooksumaraton on veel jalgades ja väsimus sees. Täna polnud minust meest. Mukunga alustas kiirelt, joostes esimese kilomeetri 2.50-ga ning võitis toore jõuga. Muidugi oleks tahtnud joosta alla 30 minuti, aga 23 kilomeetrit annab veel tunda,” lausus Fosti Jooksuportaalile. Järgmised kaks nädalat keskendub ta treeningutele ega võistle ning stardib alles 7. juunil Raplas linnajooksude sarja teisel etapil. “Narvas tahan poolmaratoni Eesti meistrivõistlustel head aega joosta. See on mulle proovikiviks, näitamaks, mis seisus olen,” sõnas Fosti. Kolmanda koha sai täna Tartus eile Harku järve jooksu võitnud Treeningpartneri esindaja Sergei Tšerepannikov 30.52-ga.
Naistest võitis Tartu kevadjooksu venelanna Jelena Sedova uue rajarekordiga 33.39. Vaid viie sekundiga kaotas talle teisena lõpetanud Jekaterina Patjuk (TÜASK). “Algul ma jooksin ees. Tema läks rahulikult 3.24 tempos, aga kaks kilomeetrit enne lõppu jooksi ta (Sedova – toim.) must mööda. Üritasin järgi hoida, nii palju kui suutsin. Ise jäin rahule, sest olen tagasi ja jalg on korras,” rääkis Patjuk Jooksuportaalile. Oma järgmise stardi teeb ta 23. mail Maijooksul. Kolmanda koha sai Patjuki klubikaaslane Liina Luik 34.50-ga.

Tartu Kevadjooksul peeti ka võistkondlikku arvestust, mille esikoha saavutas Treeningpartner/Adidas jooksutiim I koosseisus Sergei Tšerepannikov, Priit Lehismets, Lauri Luik ja Jaanus Kallaste. Teise koha väärilise tulemuse jooksid Sparta Spordiseltsi neli liiget (Kaupo Sasmin, Roman Fosti, Aleksandr Kulešov, Priit Kajari) ning kolmandaks tuli SK Prorunner I võistkond (Olari Orm, Pärtel Piirimäe, Kaido Vahkal, Hanno Kindel).

Tartu kevadjooks avas linnajooksude sarja. Järgmine etapp, Rapla selveri suurjooks toimub 7. juunil.

Tartu kevadjooksu tulemused
JOOKSUPORTAAL