Tartu linnamaratonil nüüd ka poolmaratoni distants

Mullune Tartu linnamaratoni start. Foto: Tarmo Haud
Eelmisel aastal vanade traditsioonide järgi taastatud 10-kilomeetrine Tartu sügisjooks ning 42-kilomeetrine Tartu linnamaraton saavad sel aastal omale keskmise venna, kui 5. oktoobril on võimalik Tartus joosta ka 21,1 kilomeetri pikkust poolmaratoni.
“Jooksusõpradelt kuuldu põhjal leidsime, et üleminek 10km-lt 42km-le vajab ühte trepiastet juurde. Ja selleks sobib ju poolmaraton imehästi,” põhjendas võistluste direktor Indrek Kelk kolmanda distantsi lisamist. “Need, kes tunnevad, et maratoniks on vaja veel julgust ja jaksu koguda, aga 10 km ei ole nagu miski väljakutse, saavad elamust püüda ülimalt vaheldusrikkal poolmaratoni rajal,” lisas Kelk.
Sarnaselt täispikale 2. Tartu linnamaratonile ja 10-kilomeetri pikkusele Tartu sügisjooksule toimub ka 21,1 km pikkune poolmaraton 5. oktoobril, mis algab Vabaduse puiesteelt ning lõppeb Raekoja platsil. “Poolmaratoni marsruudi koostamisel oli eesmärk säilitada Tartu linnamaratoni raja märksõnad – vaheldusrikkus, Tartule iseloomulikud ja ilusad paigad ning palju läbitud linnaosi,” ütles Kelk. “Selleks järgisime suuresti täispika maratoni marsruuti, kuid jätsime välja Annelinna, Ihastet ja Lohkvat läbivad lõigud. Kuna raskem töö sai eelmisel aastal maratoni distantsi rada otsides tehtud, oli poolmaratoni lahenduse leidmine suhteliselt lihtne ülesanne”.
Lisaks toimub ka 2. Tartu tudengijooks, mis toimub Sügisjooksuga samal 10-kilomeetrisel ringil, kuid tudengid saavad joosta omaette arvestuses, kus parimat välja ei selgitata.
JOOKSUPORTAAL