Tartu linnatriatloni võitsid Aleksandr Latin ja Kaidi Kivioja

Esmakordselt Eestis toimunud linnatriatloni põhidistantsi Tartu Mill Triathloni võitsid meestest Aleksandr Latin ajaga 1:53.01 ning naistest Kaidi Kivioja 2:12.41ga. Võistlus toimus olümpiadistantsil (ujumine 1,5 km – ratas 40 km – jooks 10 km) ning stardis oli kokku 225 individuaalvõistlejat ja 25 võistkonna ujumisvahetuse liiget. Osalejaid oli Tartusse tulnud seitsmest riigist.

Latini sõnul kulges võistlus plaanipäraselt. Ujumises sai ta edu sisse, mida distantsi jooksul pidevalt kasvatas. „Mulle väga meeldis, et võistlus on keset linna. Tavaliselt lõppeb triatlon kusagil metsade ja põldude vahel, kus pole pealtvaatajaid. Siin oli finiš rahvast pungil ja see annab sportlasele hea emotsiooni.“

Hommikul toimunud harrastajate võistluse A. Le Coq Tartu Igamehetriatloni võitis suure eduga Markko Etverk ning naistest Laura Kallas, kes üldarvestuses sai harrastajate seas 29. koha.

Lastedistants toimus päev varem, laupäeval, 21. juulil (ujumine 160 m – rattasõit 2,5 km – jooks 0,8 km) ning starti kogunes 94 last. Kiireim oli Kregor Zirk, Johannes Siku ja Rauno Variku ees. Viiendana finišeerus kiireim neiu Marie-Elisabeth Martinson.  Kõikide distantside tulemused on saadaval võistluse kodulehel.