Tartu Maratoni Kuubiku sarja võitsid Allar Soo ja Sille Puhu

Allar Soo Tartu linnamaratonil. Foto: Mart Marttila / Sportfoto.com

Maratonide mitmevõistluse sari Tartu Maratoni Kuubik lõppes Allar Soo ja Sille Puhu võiduga. Juba enne Tartu linnamaratoni starti oli selge, et  favoriitide võitu võib vääratada vaid mõni ennenägemata sügisene ilmaime.

Tartu Maratoni Kuubiku arvestuses läheb maksimaalsest kuuest võimalikust kirja neli maratoni. Tõsi, sel aastal erandina viiest neli, kuna talvine Tartu suusamaraton jäi lumenappuse tõttu ära. Nii Soo kui ka Puhu jaoks osutus just Tartu linnamaraton puslest puuduolevaks tükiks.

Mõlema jaoks sai eesmärk olema üsna lihtne – kuna edu lähimate konkurentide ees oli päris suur, tuli jooks korralikul tasemel lõpuni teha, vältida “haamrit” ja vigastusi. Pisut raskemalt tuli Tartu linnamaraton ilmselt Allar Soo jaoks, kes oma pika kasvu ja suurema kehamassi juures ei ole kindlasti kõige ideaalsema füsioloogiaga täispikka jooksumaratoni distantsi silmas pidada.

Soo on elu jooksul läbinud kolm täispikka maratoni ja neist kaks Tartu linnamaratonil. Kui möödunud aastal võitles ta lõpukilomeetritel krampide ja kurnatusega ning päästis läbi valu ja higi enda jaoks Kuubiku esimesel aastal Kert Keskpaiga järel teise koha, siis tänavune jooks ei läinud kergemalt.

“Kirves kuklas” ei olnud sel aastal nii ähvardav, kuid ajaga 2:54.58 lõpetanud Soo tunnistas ise pärast jooksu, et lõpp tuli taas raskelt. Ta teenis jooksu eest 983 punkti. Võrreldes teiste aladega, tõi Tartu linnamaraton Soo kontole kõige väiksema punktisumma. Parim tulemuse sai ta rattamaratonilt, kust kogus 993 punkti, järgnesid kevadine Tartu jooksumaratoni 991 silmaga ja kolmandana Tartu rattaralli 985 punktiga. 983 punkti ühe ala eest võib ehk Soo jaoks kõige nõrgem olla, aga võrreldes konkurentidega näitas ta siiski kõige paremat stabiilsust. Võidu tõi seekord punktisumma 3954.

Meestest järgnesid Allar Soole teisena Sander Linnus (3933 punkti) ja Aimar Hussar (3909). Esile tasub tõsta Linnuse viimase ala, Tartu linnamaratoni tulemust – 2:42.22 ja kuues koht andis talle Kuubiku arvestuses 5 boonuspunkti. Ta teenis Linnamaratonilt 999,6 punkti, mis on esimese 100 Kuubiku osaleja hulgas kõige kõvem üksikala tulemus.

Sille Puhu Tartu linnamaratonil. Foto: Imre Avaste / Sportfoto.com

Naiste võitja Sille Puhu tegi just Tartu linnamaratonil oma Kuubiku hooaja parima tulemuse – aeg 3:11.26 ja naiste arvestuse kolmas koht andis talle 958 punkti. Tartu jooksumaratonilt teenid ta 956 silma, rattarallilt 927 ja rattamaratoni 917 punkti. Kokku teeb see 3759 punkti, mis üldarvestuses andis Puhule seitsmenda koha. Puhu ülekaal järgmiste naiste ees oli mäekõrgune. Möödunu aasta Kuubiku võitja Reeda Tuula lõpetas teisena 3539 punktiga ja Tea Pärnik kolmandana 3448 punktiga.

Kuubiku arvestuse parimaks firmaks kerkis Tridens AS, teine oli Tallinna Lennujaama SK ja kolmas Saint-Gobain Glass Estonia SE. Klubide arvestuses võitis Kuubiku Areal Team, järgnesid teisena Sparta Spordiselts ja kolmandana Simuna Spordiklubi.

Kokku sai Tartu Maratoni Kuubiku tänavusel hooajal punkte 10 515 inimest. Täielikku Tartu Maratoni Kuubiku tabelit näeb siit