Tartu Mill Triathloni võitis teist aastat järjest lätlane Andrejs Dmitrijevs

Palavas Tartu südalinnas toimus juba neljandat aastat järjest Baltimaade suurim linnatriatlon, kus teist aastat järjest saatis edu lätlast Andrejs Dmitrijevsit. Ühtlasi oli laupäevase Tartu Mill Triathloni näol tegemist Eesti karikasarja kolmanda etapiga, kus maksimumpunktid korjas üldarvestuses teisena lõpetanud Harri Sokk.

Emajões pärivoolu ujutud 1,5 km ujumisdistantsil näidati mõistagi kiiret minekut. Nii kulus möödunud aasta Tartu Mill Triathloni võitjal, lätlasel Andrejs Dmitrijevsil, vees liikumiseks kõigest 18 minutit ja 4 sekundit. Vabaduse puiesteel asunud vahetusalasse jõudes olid lõunanaabril tihedalt kannul Eesti omad mehed – Mart Suurkivi ja Priit Ailt.

Minut hiljem ja üheksandana väljus Emajõest hirmkõva ratturina teada-tuntud Harri Sokk, kes vaid nädala jagu varem jäi löömatuks Eesti triatloni karikaetapil Viljandis ning kes hooaja avavõistlusel Valgas tuli Kirill Kotšegarovi järel poolpika distantsi Eesti meistrivõistlustel hõbedale.

Juba esimese 20 km rattaringi lõppedes oli Sokk ennast kindlalt teisele kohale pedaalinud, ent vaatamata tugevale rattasõidule jäi kaheringilisel, kuni Kõrvekülani ulatuval rattaetapil Dmitrijevs siiski püüdmata. 10 km jooksuetapile siirdudes oli Läti ja Eesti mehe vahe kahanenud küll 25 sekundile, kuid trumbid andis see ennekõike ülitugevale jooksumehele Dmitrijevsile.

Triatlonispordi kõrvalt Läti riigitelevisioonis telediktorina töötav Dmitrijevs suutiski möödunud aastast Tartu Mill Triathloni esikohta kaitsta, lõpetades tänavuse võistluse ajaga 2:02:20. Küsimusele, kas Soku lähenemine rattadistantsil pani ta hiljem jooksurajal pinge alla, vastas võidumees eitavalt. „Tundsin ennast piisavalt kindlana, et jooksu nautida. Ei pidanud endast õnneks 100 protsenti andma, kuna homme olen siinsamas stardis ka Euroopa karikaetapil“, kommenteeris Dmitrijevs.

2 minuti ja 18 sekundise kaotusega teiseks jäänud Harri Sokk võttis kogu võistluse ja sellega kaasnenud melu kokku sõnaga „Vägev“, kuid pidi tõdema, et lätlane liikus tema jaoks täna liiga nobedasti. Vaatamata teisele kohale, kogus Sokk siiski järjekordsed maksimumpunktid Eesti triatloni karikasarja arvestuses, kuna Tartu võistluse näol oli tegemist ühtlasi karikasarja kolmanda etapiga.

Kolmandana ületas lõpujoone taaskord eestlane – Mart Suurkivi, ajaga 2:06:37. Naiste arvestuses jättis võidu kodukamarale Alma Sarapuu, kes ajaga 2:30:02 edestas teisena finišeerinud triatlonitreener Karmen Reinpõldu ning kolmandana lõpetanud Rio olümpiale pürgivat jooksuõde Leila Luike.

Päeva varasemal, lühema distantsiga Tartu Igamehetriatlonil läks võit valgevenelasele Vadzim Hurzankale, eestlastest hoolitses parima tulemuse eest teisena lõpetanud Elva noormees Johannes Sikk. Just lühemal, Igamehe-distantsil leidus ka palju neid spordihuvilisi, kes esmakordselt triatloni otsustasid proovida.

„Ega konna-stiilis muidugi just kõige kiiremini ei uju, kuid rattasõit läks samas vägagi hästi ning vaatamata tugevale tuulele sai päris palju kohta parandatud,“ kirjeldab 29-aastane Peep Orlovski enda elu esimest triatlonivõistlust.

Peaasjalikult korvpalli ja rattasõiduga tegelev Peep jäi oma debüütvõistlusega igati rahule ning soovitab triatloni julgelt teistelgi proovida. „Üllatusena võib muidugi tulla teadmine, et otse rattasadulast jooksma minek ei ole üldsegi nii lihtne kui see pealtnäha tundub,“ naerab Peep.

Triatloninädalavahetus Tartu südalinnas jätkub homme, mil kavas on Euroopa karikaetapp sprindidistantsil ning kus stardis on ka Eesti sportlased eesotsas Kaidi Kiviojaga.