Tartu Novembrijooksu võitsid Kaur Kivistik ja Luna-Aleksandra Lagoda

Kaur Kivistik Novembrijooksu võitjana finišis. Foto: Ardo Säks

Treenitus MTÜ eestvedamisel toimus täna Tartus Kvissentali elamurajoonis 6. Novembrijooks, mis ühtlasi lõpetas #GORUNTARTU sarja selle aastase hooaja. Jooksu võitsid Kaur Kivistik Tartu spordiseltsist Kalev ja nooruke Luna-Aleksandra Lagoda Kohtla-Järvelt.

Üldvõitjale Kaur Kivistikule täna vastast polnud. Kergelt võttes läbis mees 5 km pikkuse distantsi napilt ajaga alla 16 minuti, saades tulemuseks 15.59,9. „Eks ma trennijooksuna seda võtsin. Vahetasin reedese ja laupäevase trenni ära. Tavaliselt mul on reedeti kavas tempojooks ja mäkkejooksud. Täna tegin pärast Novembrijooksu mäkkejookse peale,“ ütles Kivistik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Pärast Saaremaa kolme päeva jooksu võitmist tõsisele treeningtsüklile keskendunud Kivistik ei lootnudki, et täna keegi tugevamatest kohale tuleb, sest enamikele on hooaeg juba lõppenud. Novembri lõpu poole võtab Kivistik ette Tartu Õhtujooksu viimase osavõistluse, kus tõotab tulla põnevam heitlus Olavi Allasega, kes jahib sarja võitu.

Teisena lõpetas tänase Tartu Novembrijooksu Martin Vilismäe ajaga 16.42,6. Kolmandana jõudis finišisse vanameister ja M40 vanuseklassi parim Andrus Lein (KJK ViKe) 16.46,3-ga. Ta edestas viie sekundiga Vjatšeslav Košelevi (KJK Kalev Sillamäe). “Kaur läks kohe eest ära. Me jooksime neljakesi pundis. Peale minu veel Martin Vilismäe, Vjatšeslav Košelev ja Mart Leo Ruus. Poolteist kilomeetrit enne lõppu Vilismäe kiirendas, läksin temaga kaasa ja nii saime kahekesi eest ära. Lõpus suutis Vilismäe must kiirem olla,” lausus Lein.

Naistest võitis jooksu 13-aastane Luna-Aleksandra Lagoda ajaga 18.31,3. Vaid mõne sekundiga jäi temast maha Egle-Helene Ervin (KJK ViKe), kelle tulemuseks fikseeriti 18.35,0. Kolmanda koha sai Moonika Pilli (SK Jooksupartner) ajaga 19.08,4. GORUNTARTU jooksusarja arvestuses võttis esikoha meestest Vjatšeslav Košelev ja naistest Moonika Pilli.