Tartu Parkmetsa jooks avab Lõuna-Eestis kevadise jooksuhooaja

MTÜ Treenitus eestvedamisel toimub tänavu 28. aprillil Tartus uus kevadine spordisündmus – Tartu Parkmetsa jooks, mis avab Tartumaa ja ühtlasi ka kogu Lõuna-Eesti jooksuhooaja.

,

Kuidas tekkis idee tulla Tartusse uue jooksuga?

,

Tartus Riia tänava ääres asuvas Sanatooriumi parkmetsas (Riia 167A territooriumil) on harrastussportlastele loodud väga head tingimused tervisespordiks. Rahva seas Raja tänava pargiks kutsutavale alale on spordisõprade tarbeks rajatud hakkpuiduga terviserajad koos spordiaktraktsioonide kasutamise võimalusega.

,

Kuna rajad on spordirahva seas ülipopulaarsed, tekkis mõte neid ka linnarahvale ja Lõuna-Eesti liikumisharrastajale tutvustada. Nii sündiski MTÜ Treenitus ja idee 7-kilomeetrisest Parkmetsa jooksust, mis kulgeks mööda terviseradu ja ümberkaudseid tänavaid. Veel enam, MTÜ visiooniks on, arvestades Tartu erinevate piirkondade sportimisvõimalusi, Tartu Parkmetsa jooksust välja arendada linna kohalik jooksusari.

,

Kes kuuluvad korraldusmeeskonda?

,

Plaan koondada Tartus ja selle ümbruses elavaid ja treenivad noori aktiivseid ja sportlikke inimesi on saanud tuule tiibadesse. Ehkki meeskonna tuumik on koos ja töö juba käib, on meie uksed avatud kõikidele uutele inimestele ja ideedele, keda kannustaks mõte vahelduseks jooksuvõistlusel osalemisele ka selle korraldamisega spordielu mitmekesistada. MTÜ Treenitus saigi asutatud eesmärgiga pakkuda võimalust organiseerumiseks, et just selliste ettevõtmiste korraldamisel kaasa lüüa. Me eeldame huviliselt vabatahtlikkust, aktiivsust, initsiatiivi ja vaba aja olemasolu. Jääb üle vaid loota, et Tartus neid inimesi veel piisavalt palju leidub.

,

Mida kavatsete jooksusõbrale pakkuda?

,

Mõeldes kohalikele jooksusõpradele, vajab Tartu jooksumaastik tugevat turgutamist. Jättes kõrvale suured suurspordisündmused, ei ole senini Tartus ühtegi tõsiseltvõetavat oma kohalikku jooksuvõistlust, kus osalejale eelkõige kvaliteetne korraldus ja meeldejäävad emotsioonid tagatud oleksid. Meie kindel tahe on pakkuda igas vanuses aktiivsele spordisõbrale võimalust end sportlikus õhkkonnas mõnusalt tunda. Lisaks traditsioonilisele vanusegruppide paremate autasustamisele paneme suurt rõhku loosiauhindadele – eesmärgiks on anda võimalus kõikidele osalejatele positiivne tükike meie jooksust endaga kaasa võtta.

,

Enne põhijooksu on kavas ka Mr. Pritt lastejooksud, mis on väikesele spordisõbrale tasuta. Pärast põhijooksu stardib Tartu Parkmetsa tervisekõnd, kus osalejaid juhendab oma ala spetsialist. Jooksu peakohtunik on rahvusvahelise litsentsiga. Lisaks sportlikele tegevustele on mõeldud ka kaasaelajale – võistluskeskuses on võimalus tutvuda meie toetajate poolt pakutavate teenuste ja kaupadega, kõhule pakub kosutust puhvet. Võttes selle kõik lühidalt kokku – meie eesmärgiks on kvaliteetne korraldus ja kogupere spordirõõm.

,

Tartu Parkmetsa jooksuni on jäänud loetud kuud, kuidas edasi?

,

Kavatseme jätkata töö tegemist, et jooksupäev kõigile meeldejäävaks teha. Kindlustunnet pakub Pärnus iga-aastaselt aset leidva Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu edulugu – olles ka ise sealse korraldusmeeskonna liikmed, näeme, et ühest väiksest jooksust võib tugeva tahtmise ja ajapikku omandatud kogemuste baasil välja kasvada üle-Eestilise mastaabiga populaarne kogupere rahvaspordipidu.

Nagu eelnevalt mainitud, oleme avatud erinevatele ideedele ja soovidele meie ettevõtmises kaasa lüüa. Loomulikult ootame ettevõtjatelt suuremat aktiivsust ja tahet jooksu korraldamisele kaasa aidata.

Parkmetsa jooksule eelregistreerides tasub jälgida soodusvoore! Nii lastejooksud kui ka tervisekõnd on osalejatele tasuta.

Info ja registreerimine: www.treenitus.eu, treenitus@treenitus.eu, tel. Jaanus Mäe -. 55 521 999, Tambet Mäe – 56 663 107.

Jälgige meie tegemisi ja sooduspakkumisi ka Facebookis. www.facebook.com/treenitus

,

MTÜ TREENITUS

Fotol: Tartu Parkmetsa jooksu rajaskeem