Tartu rulluisumaratonil on tänavu mitu muudatust

Augusti teisel nädalavahetusel saavad kõik aktiivse eluviisi hindajad end rulliuiskudel mõnusalt tunda, kui toimub SEB 5. Tartu Rulluisumaraton. 13.-14. augustini peetava spordisündmuse näol on tegemist kahepäevase meeleoluka  kogupereüritusega, kus tegevust leiavad professionaalid, harrastajad ja pühapäevasportlased.

“Võrreldes varasemate aastatega toimuvad võistlused pikenenud rajal distantsideks  42 km ja 21 km. Sestap oleme nüüd samal kaardil teiste maailmas toimuvate analoogsete maratonidega. Esimest korda Tartu Rulluisumaratoni ajaloos pakume sel aastal osalejatele haaravat ja pealtvaatajatele vaatemängulist rulluisusprindi võistlust,” tutvustas võistluste direktor Kunnar Karu.

“Uuendusi on ka lastesõitudes. Tõstsime lastesõidud põhisõitudest päevvarasemaks. Selline muudatus pakub vanematele senisest rahulikuma võimaluse saata lapsed rajale laupäeval ning ise võistelda pühapäeval.”

SEB 5. Tartu Rulluisumaratoni kõrval pakub võimalusi enda proovile panemiseks ka TriStar111 Estonia triatlon, mis toimub 6.-7. augustini Otepääl. Koostöös Tartu Rulluisumaratoniga luuakse huvilistele teist aastat järjest võimalus lühikese ajaperioodi jooksul tegeleda rulluisutamise, ujumise, rattasõidu ja jooksuga. Neile, kes oma treenitust tõsisemalt proovile tahavad panna, on heaks mõõdupuuks kahe võistluse ühisarvestus, kus parimad selgitatakse välja triatlonil ja rulluisutamises saadud finišiaegade liitmisel.