Tartu Sinilillejooksu võitsid Martin Vilismäe ja Triinu Bergmann

Kolm kiiremat meest Tartu Sinilille jooksu autasustamisel. Foto: erakogu
Kolm kiiremat meest Tartu Sinilille jooksu autasustamisel. Foto: erakogu

Täna Tartus kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide auks Sinilillekampaania raames toimunud Sinilillejooksu võitis NATO vägedes teeniva belglase ees Martin Vilismäe. Naistest võttis võidu spordiklubi ProRunnerridadesse kuuluv Triinu Bergmann.

Vilismäe läbis kaitseväelaste NATO testi ühe osana kavas oleva 3,2 km pikkuse jooksudistantsi ajaga 10.28, edestades belglast nelja sekundiga. “Võiduks tuli küll pingutada, aga suutsin joosta nagu enne starti planeerisin – mitte punti vedada ning botaanikaaia juures kiirendada. Plaan õnnestus ning keegi vastata lõpus ei suutnud. Kuna talvised lõigutrennid jäid vahele, oli enesekindluse tõstmiseks täpselt sellist kontrollitud jooksu vaja,” ütles Vilismäe ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kolmanda koha sai tartlane Egert Teesaar ajaga 10.37.

Naistest võitis Sinilillejooksu spordiklubi ProRunner esindaja Triinu Bergmann tulemusega 12.24. Ka tema tõdes, et pidi korralikult võidu nimel pingutama. “Läksin küll kohe alguses juhtima, kuid terve esimese kilomeetri püsis teise koha tüdruk praktiliselt kõrval. Sain ta õnneks siiski pika Emajõe äärse sirge peale maha raputatud. Edasi tuli lihtsalt tempot hoida, mis ka õnnestus,” rääkis Bergmann.

Ta jäi oma jooksuga päris rahule, sest õnnestus plaanitud tempot ilusti hoida ja suutis kogu distantsi ühtlaselt pingutada. “Olen talvel korralikult harjutada saanud ja ka varasemast pisut teistmoodi treeningutele lähenenud. Olen teinud palju tempotrenne, et varem vajaka jäänud kiiruslikku vastupidavust arendada. Tunnen, et vormi osas arenguruumi veel on, mistõttu olen kiiremate tempode üle nüüd hooaja alguses eriti õnnelik,” märkis Bergmann.

Teiseks tuli Hedi Andre ajaga 12.47. Kolmandana lõpetas Kadri-Liis Lehtla 13.13-ga.

Tartu Sinilille jooksu tulemused