Tartu Suvejooksu võitis Allar Lamp Keio Kitse ees

Allar Lamp Tartu Suvejooksu võitjana finišis. FOTO: ARDO SÄKS

Täna toimunud Tartu jooksusarja teise osavõistluse – 10 kilomeetri pikkuse Tartu Suvejooksu võitis Allar Lamp (TÜASK), kes edestas 21 sekundiga Keio Kitse (EMÜ SK).

Lamp läbis distantsi ajaga 31.14, mis on ühtlasi uus rajarekord. Teisena lõpetanud Kits sai ajaks 31.35. Kolmandana jõudis finišisse Raivo Alla (Sparta/Elujooks) 31.57-ga. Jooksu algul püsisid kõik kolm koos juhtgrupis. Distantsi keskel maastikulõigul juhtgrupp lagunes. Kuni kaheksanda kilomeetrini suutis Allar Lambi tempos ainsana jätkata Keio Kits, siis läks Lamp oma teed. “Viimasel kahel kilomeetril tundsin ennast paremini ja liikusin eest ära, muidu jooksime suht kõrvuti. Keiol pidas jalg hästi vastu, kuid asfaldil pöid veidi väsis. Keio on tagasi. Tuleb olla valmis temaga võistlema nii krossis kui rahvajooksudel, nii lihtsalt ta ei loobu,” rääkis Lamp Jooksuportaalile.

Kuue hulka mahtusid veel Rauno Laumets (SK Jooksupartner), Anti Puustus (KJK Sakala) ja Jaanus Kallaste (Treeningpartner). Naistest võitis Tartu Suvejooksu Moonika Pilli (SK Jooksupartner) ajaga 39.20. Teine koht kuulus Hillevi Velbale 39.54-ga ja kolmas koht Katrin Kütile (KJK Nõmme) 41.50-ga.

Tartu jooksusarja arvestuses tõusis kahe etapi järel kokkuvõttes liidriks Allar Lamp, sest 11. aprillil Tartu Parkmetsa jooksu võitnud Tiidrek Nurme täna ei jooksnud. Lamp oli kevadel Roman Fosti järel kolmas. Tartu jooksusarja viimane osavõistulus – Tartu Novembrijooks leiab aset 21. novembril.

Sama ürituse raames peetud ligi poole lühema, 5,2 km pikkuse SKECHERS jooksu võitis Jan Õiglane Tartust ajaga 16.40. Teise koha sai Deniss Košelev (SK Jooksupartner) 17.13-ga ja kolmanda koha Martin Vilismäe 17.34-ga. Naistest võitis distantsi Birgit Pihelgas ajaga 19.44. Kolme sekundiga kaotas talle Jana Treier (Sparta). Kolmas naine oli Eleri Zadonski (KJK Vike) 19.52-ga.

Esmakordselt toimus täna SKECHERS poolmaraton. Selle võitis suure eduga Kaupo Sasmin (Sparta) ajaga 1:08.50. Teisena lõpetas vanameister ja M40 vanuseklassi parimana Andrus Lein (KJK Vike) 1:13.11-ga. Kolmandaks osutus Olari Orm (SK ProRunner) isikliku rekordiga 1:13.38. Naistest võitis poolmaratoni Läti paremikku kuuluv Jolanta Liepina (SK ProRunner) 1:21.10-ga, parandades oma tippmarki 12 sekundiga. Teisena lõpetas Mari Boikov (Treeningpartner/Diadora) 1:26.43-ga ja kolmandana Marion Tibar 1:28.09-ga.