Tartu suvejooksul parimad Grete Tõnne ja Dmitri Aristov

Grete Tõnne. Foto: EKJL
Tartu jooksusarja raames toimus täna MTÜ Treenitus eestvedamisel teine osavõistlus – Tartu suvejooks, mille naistest võitis Grete Tõnne ja meestest Dmitri Aristov. Üldarvestuses 29. koha saanud Maaülikooli spordiklubi esindaja ning Enn Selliku juhendamisel harjutav Tõnne läbis 10 kilomeetri pikkuse distantsi ajaga 40.41.
“Eesmärk oli teha tempokrossi taoline jooks, millega sain hakkama. Ihaste metsavaheline lõik andis kohe sellise mõnusa Elvas jooksmise tunde. Elva mäe jooks ja tänane jooks olid erinevad kui öö ja päev. Mõtlesin pärast Elva jooksu katkestamist, et nüüd on selleks hooajaks kõik, aga tänane jooks viis mu meeleolu jälle positiivseks tagasi,” ütles Tallinna maratoniks valmistuv Tõnne Jooksuportaalile. 18. augustil pidi ta Elva mäejooksu enda jaoks liialt rängana tundunud tõusu tõttu pooleli jätma.
Dmitri Aristov Tartu suvejooksul. Foto: Edgar Kriisk

Naistest tuli täna Tartu suvejooksul teisele kohale Tõnnele 12 sekundit kaotanud Janelle Tarum. Kolmandaks jooksis end Kaisa Kukk (Jooksupartner) ajaga 41.45. Tartu suvejooksu üldvõidu noppis Dmitri Aristov ajaga 32.48. Aristovi sõnul oli ta enda jooksuga rahul ja tervel distantsil ei tekkinud tal kahtlust ka enda võidus. 45-aastane vanameister Vjatšeslav Košelev kaotas talle 12 sekundiga. Kolmanda koha sai Hasso Paap (TÜASK) 34.20-ga. “Esimesed 6,5 kilomeetrit jooksis Košelev koos minuga, siis ma tõstsin natuke tempot. Tal oli vaja rohkem edestada kolmandat kohta, aitasin teda,” lausus Aristov Jooksuportaalile.

Kokku lõpetas distantsi 362 jooksjat, neist 152 olid naised. Kahe etapi, Tartu Parkmetsa ja Tartu suvejooksu, kokkuvõttes juhivad sarja Grete Tõnne ja Dmitri Aristov. Tartu jooksusari lõpeb 23. novembril Novembrijooksuga.