Tartu Vägilase Jooksu võit läks Soome

Kaks konkurenti Vägilase Jooksu rajal. Ülari Kais edestamas Hasso Paapi. Foto: erakogu

Eile toimus MTÜ Seiklushunt korraldamisel Vägilase Jooksu Tartu etapp, mille võitis soomlane Jani Lakanen. Parima eestlasena sai Ülari Kais teise koha.

Soomlane Lakanen, kes võttis liidrikoha sisse juba distantsi alguses, läbis rohkelt ronimist, roomamist, natuke krossi ja vees erinevaid vigureid sisaldanud ligi 8 km pikkuse trassi ajaga 35.05. Ülari Kais kaotas talle 38 sekundiga, saades lõpuajaks 35.43. Kais pidas enda jaoks kõige ebamugavamaks osaks rõngastel ronimist. “Jooksin pikalt 4. kohal ja tunne suurem asi polnud, aga ca 2 km enne lõppu jahuukotide tassimisega läks paremaks ja edasi läks juba lihtsamaks,” ütles Kais ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kolmandana jõudis finišisse Hasso Paap ajaga 36.02, kes osales analoogsel võistlusel esmakordselt. “Rajal asus ligi 30 erinevat takistust, millele lisandusid maastikust tulenevad iseärasused. Tuli kasutada nii jõudu, osavust ja suurt rolli mängis ka vastupidavus,” sõnas Paap. Ta pakkus teise koha omanikule Ülari Kaisile rajal tugevat konkurentsi.

“Meil käis omavahel üsna tihe rebimine, kuid lõpuks tema parem jooksuvorm sai otsustavaks. Ma ise ei ole viimase poole aasta jooksul väga treeninguid teinud, aga selline takistustega võistlus on väga hea väljakutse,” märkis Paap. Kõige keerulisemaks takistuseks pidas ta enda jaoks võistluse teises pooles kahe jahukoti tassimist – siis olid mehel lihased üsna väsinud. Asjale lisas vürtsi veel seegi, et jahukottide tassimisele eelnes vahetult veetakistus.

Naistest võitis Tartu Vägilase Jooksu Kristel Sibul ajjaga 40.35. Teise koha sai Minna Kuslap 41.20-ga ja kolmanda koha Külli Sizask 42.28-ga. Vägilase Jooksu 3. etapp toimub 6. augustil Lähtel.