Tartusse jõudnud AlterG säästab jooksjate jalgu

Leila Luik AlterG treeningul. FOTO: HARRY LEMBERG
Leila Luik kasutab oma põhitreeningutel jalgade säästmiseks Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi keskuses asuvat seadet AlterG ehk Anti-Gravity Treadmill, mis võimaldab sportlase kehakaalu treeningu ajaks vähendada kuni 80 protsenti.
“Seal treenitakse selleks, et saavutada suurem treeningefekt. Samas on jalgadele on väiksem koormus. Koormuse reguleerimine toimub kehakaalu vahendamise, kiiruse ning treeningkestusega,” selgitas Jooksuportaalile Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi juhatuse liige ja treener Harry Lemberg. Ta pidas AlterG seadet väga asendamatuks abivahendiks taastusravis. Näiteks põlve eesmise ristatisideme rekonstruktsioonijärgse taastusravi puhul ei ole lubatud alustada sirgjoonelise sörkjooksuga enne kui 16. nädalal. Antud seade võimaldab jooksutreeninguga alustada juba 10. nädalal.

“Pärast operatsiooni ning traumajärgsel perioodil saab oluliselt kiiremini jooksma ja on võimalik asuda spetsiifilise treeningu juurde,” kiitis Lemberg. AlterG kasutades on võimalik jooksmisel oluliselt vähendada tugiliikumisaparaadi koormust, eelkõige jalgade koormust. Kehakaalu vähendamine võimaldab aga kiiremini joosta.

Tiidrek Nurme käis proovimas AlterG treeningraja sobilikkust treeningutes ning jäi seadmega väga rahule: “Antud rada pakub väga head lisavõimalust treeninguteks. See on Eestis tõesti innovaatiline abivahend sportlase taastusraviks ja treeninguteks. Näiteks enamik USA sportlasi kasutab taolist jooksurada abivahendina oma igapäevastes treeningutes. Võrreldes vees toimuva treeningu ja  taastusraviga on võimalik kasutada oluliselt korrektsemat tehnikat ja kehahoiakut,” lausus Nurme.

JOOKSUPORTAAL