Tehvandi Mäejooksu võitis Marek Võsu

Marek Võsu Tehvandi suusahüppemäe nõlval finišis. Foto: meieliigume.ee

Eile tehti algust tänavuse Eesti ekstreemjooksu karikasarjaga, mille avaetapina kavas olnud Tehvandi Mäejooksu võitis Marek Võsu spordiklubist ProRunner.

5,8 km pikkune jooksurada kulges Tehvandi spordikeskuse territooriumil, peamiselt asfaltkattega rulliteel, ent finiš asus suusahüppemäe maandumisnõlva ülemises osas. Finišisse jõudmiseks tuli osalejatel liikuda mööda maandumisnõlvale paigaldatud võrkusid ligi 110 meetrit üles. Marek Võsu võiduajaks tuli 21.56,42. Teise koha sai Juri Širokov, kelle lõputõusu osa osutus päeva kiireimaks (1.57,71, Marek Võsul 2.01,49) ajaga 22.55,59. Kolmanda koha sai tallinlane Mardo Lundver ajaga 23.04,91.

„Võtsin riskina ette kiire alguse ja nii sain järgnevatega vähemalt 50 m vahe sisse, mis kärises pikemaks. Lõpus sain jala sirgeks lasta. Lõputõusust ainult jalgade abil üles minna ei kannatanud, haarasin võrgust kinni. Alguses ja lõpus sain ka jalgu kasutada,“ rääkis Võsu ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Mullu pidi ta leppima samal jooksul kolmanda kohaga. Toona võitis laskesuusatamise treener Indrek Tobreluts. „Korduvalt üles-alla jooksmine võtab ikka korralikult läbi, kui ei ole mäetrenni teinud. Kuna eelmisel aastal läks hästi, siis otsustasin tänavu uuesti proovida. Üles jõudes ja siruli visates, mõtlesin küll, et enam sinna võistlema ei lähe, aga nüüd tahan ikka uuesti minna,“ sõnas Võsu. Enne Parkmetsa jooksu tegi ta treener Viljar Vallimäe juhendamisel ka mäkkejooksu.

Naistest võitis Tehvandi mäejooksu Merilin Treu ajaga 29.05,26, kuigi lõputõusust suutis kõige kiiremini üles joosta Ene Aigro (2.44,30). Järgnesid Egle Villik (SK ProRunner) 29.37,40-ga ja Keelia Hallap 30.26,86-ga.

Eesti ekstreemjooksu karikasarja 2. etapp – Tõrva ekstreemjooks toimub 10. juunil.