Tehvandil saab esmakordselt näha IBU karikasarja supersprinti

Foto: Jarek Jõepera
Foto: Jarek Jõepera

1. ja 2. märtsil toimub Tehvandil IBU Cup Otepää, esimest korda ajaloos näeb Tehvandil uusimat võistlusformaati – supersprinti. Võistlused on pealtvaatajatele tasuta.

Supersprint algab kvalifikatsiooniga, kus sportlased suusatavad kolm ringi kahe lasketiiruga. 30 parimat jõuavad edasi finaali, kus viie ringi peale läbitakse tiir neljal korral. Sportlasel on igas tiirus kasutada kolm varupadrunit ja vajadusel minnakse ka lühikesele trahviringile. Tulevikus on plaan trahviring kaotada ja kui sportlane ei saa kaheksa lasuga kõiki märke alla, on võistlus tema jaoks lõppenud.

Mullu käisid rahvusvahelise alaliidu (IBU) inspektorid Tehvandil, et vaadata siinseid tingimusi ning arutada suurvõistlusega seonduvat. IBU karikasarja eelviimane etapp toimub Otepääl küll märtsis, kuid ettevalmistused võistluseks käisid juba toona. Võistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigoli sõnul on lisaks tavalisele 2,5 ja 3,3 kilomeetrisele rajale ettevalmistatud ka supersprindiks mõeldud kilomeetrine võistlusrada ja lühendatud trahviring, millel pikkuseks 75 meetrit. “Kilomeetrist rada tehes arvestasime peaasjalikult sellega, kuidas supersprint oleks pealtvaatajatele võimalikult atraktiivne. Rada kulgeb nii, et tribüünil olevale vaatajatele sportlased võimalikult kaua näha oleks,” märkis Nigol.

Alates mullu augustist IBU karikasarja võistlusdirektori ametit pidav Kristjan Oja kinnitas, et Otepää on võistlusteks valmis. “Peamiseks ülesandeks oli veenduda, et Tehvandi on uueks võistlusformaadiks valmis, supersprindis pole Eestis varem mõõtu võetud,” räägib kodustel radadel inspekteerinud Oja. “Otepää rada on väga huvitav ja staadionilt hästi jälgitav – mugav nii pealtvaatajatele kui ka treeneritele,” lausus ta. Oja lisas, et on hea näha, et korraldustiimil on kõik kontrolli all. “Hea meel on kodus olla ja näha, et asjad on kontrolli all. Korralduskomitee on teinud head tööd ja mina võin küll öelda, et mul on Otepää etapi osas kindel tunne,” sõnas IBU karikasarja võistlusdirektor Oja.

Võistluste ajakava

Reede, 1. märts
11:00 Supersprint kvalifikatsioon – naised
13:00 Supersprint kvalifikatsioon – mehed
15:30 Supersprint finaal – naised
16:00 Supersprint finaal – mehed

Laupäev, 2. märts
11:00 Sprint – naised
14:00 Sprint – mehed