Teise Haapsalu maratoni võtsid Rain Seepõld ja Merlyn Lükk

Rain Seepõld armastab joosta pikki distantse.
FOTO: MALLOR MALMRE/JOOKSUPORTAAL
Täna toimunud 2. Haapsalu maratoni võitis Rain Seepõld (Treeningpartner) ajaga 2:51.53.Teise koha sai Mihkel Annilo 2:57.03-ga ja kolmanda koha viis sekundit kehvema tulemusega Jannes Mäeots.

Seepõllule tundus esimesel kilomeetril kõige targemini tempot valimas Jannes Mäeots. “Jooksime ühtlaselt 4.00 ja 4.05 tempos. 9. kilomeetril haarasime kaasa kaks meest. 10. kilomeetril  jäime kolmekesi. Mina, Jannes ja Mihkel. Tundsin juba esimestest kilomeetritest, et kergust ei ole – ilmselt 2-3 ülekilo ja see, et polnud spetsiaalselt valmistunud,” kommenteeris Seepõld võistlust. Järgneva 20 km pärast peab ta Haapsalu maratoni oma kõige võimsamaks jooksuks. “Väga raskeks läks 20. kilomeetril – reie tagused kanged, pöiad valusad ja hingamine raske. Mõtlesin kõrvale astuda,” meenutas Seepõld. Ta laadis ennast korralikult selja peal olevast joogikotist ja Enerviti geelidega. 30. kilomeetril hakkas mees uuesti rütmi. Nii jõudis ta pärast raudeejaama liidritele sappa. “Tempo tõusis jälle 4.00 lähedale. Jätsin mõlemad mehed kiirelt seljataha ja enam tagasi ei vaadanud. Tahtsin täna väga võita, sest olen korjanud liiga palju teisi kohti väikestelt maratonidelt,” leidis Seepõld.

Naistest tegi suurepärase tulemuse ja võitis maratoni Merlyn Lükk ajaga 3:10.21, kellele ei tulnud esikoht kergelt. “Esimesed 22 km püsisin kolme tunni tempos, aga seejärel tekkisid mõtted jooks katkestada, kuna olen viimased kuu ja rohkemgi oma vasaku jala vigastusega võidelnud. Paraku lõi aga valu alt üles puusa ja edasi läks samm ühe jala vedamisega ja nii pidin tempot pidin kõvasti langetama või sootuks katkestama. Võit osutus kindlaks ning otsutasin joosta, kuidas jalale talutav. Sinna see kümme minutit läks,” rääkis Lükk Jooksuportaalile. Teisena lõpetas Anna-Leena Korhonen 3:41.34-ga. Kolmas koht kuulus Maret Valgule 3:55.34-ga. Kokku lõpetas maratoni 90 osalejat.
Haapsalu maratoni raames toimus ka 10 km maanteejooks, mille võitis Taavi Tambur 37.15,5-ga. Teisena jõudis finišisse Igor Skatsko 38.19,1-ga. Kolmandaks tuli viis sekundit kehvema tulemusega veteran Ain Kilk. Naistest võitis lühema distantsi Olga Andrejeva ajaga 41.31,7. Tema järel võttis teise koha Anneli Golubovskaja 46.46,6-ga. Kolm sekundit jäi temast maha Anne-Ly Palm. 10 km jooksudistantsil lõi kaasa 83 jooksjat.
Haapsalu maratoni tulemused
JOOKSUPORTAAL