Teisel katsel startinud Kevin Väljaots võidutses Kohilas isikliku rekordiga

Kevin Väljaots Kohila staadionil. Foto: erakogu

Eile õhtul peeti Kohila pikamaajooksusarja 7. etapp – 800 m jooks, mille võitis sama distantsi esimese jooksu jalast tulnud naeliku tõttu pooleli jätma pidanud Täppsportlane Kevin Väljaots. Teine üritus tõi mehele aga isikliku rekordi 2.01,50.

Väljaots startis esimeses jooksus, kus ka tema põhiline konkurent Arvi Alamaa. “Mulle astuti esimeses kurvis kannale ja naelik tuli jalast. Mõtlesin, et ehk saan nõrgemas jooksus uuesti startida ega hakanud Marti Medarit üritama,” ütles Väljaots ajakirja Jooksja Jooksuportaalile, viidates Medariga 9. mail TTÜ jooksul juhtunut. Nimelt tuli Medaril distantsi algul jooksujalats jalast ning ta läbis distantsi ühe jalatisega, teises oli ainult sokk.

Esimese 800 m jooksu võitis Arvi Alamaa ajaga 2.03,81. Kuna Kevin Väljaots teise jooksu stardi momendiks veel Alamaa tulemust ei teadnud, hakkas ta kohe üksi ees tempokalt pihta. Esimese ringi läbis Väljaots 57 sekundiga ja 600 meetrit 1.28-ga. “Lõpusirgel kangestusin ja viimane 100 m tuli üle 18 sekundi. “Treener Riho Ment arvas, et konkurentsis oleksin jõudnud ka selle ära punnitada,” märkis Väljaots.

Ta võistles Kohilas eesmärgiga teha korralik lahtijooks Eesti meistrivõistluste 1500 m stardiks. Kahe minuti piiri alistamist ta omale eile sihiks ei seadnud. “Alles 600 m peal kuulsin, et see võib võimalik olla. Tahtsin lihtsalt Alamaast kiiremini joosta,” lisas Väljaots. Tema varasem 800 m tippmark oli 2.05,8, mille jooksis Nõmme seeriajooksul.