Teklemariam Medhin sai Portugalis hooaja teise võidu

Krossijooksu MM-i hõbemedali omanik eritrealane Teklemariam Medhin võitis täna Portugalis Oreiras toimunud IAAF-i murdmaajooksude 2010/11 osavõistluse meeste 9 km pikkusel distantsil.
Medhin kuulus jooksu algusest alates juhtgruppi koos kaasmaalase Kidane Tadese, keenlaste Edwin Soi ja Mathew Kipkoechi ning Portugali jooksja Yousef El Kalaiga. Viimasel ringil tõstis Medhin kõvasti tempot, mille tulemusena sai teiste eest ära ja finišeeris esimesena nagu tegi seda möödunud nädalal esimesel osavõistlusel Atapuercas. 9 km pikkuse distantsi läbimiseks kulus tal aega 28.33. “See oli sitke jooks, liivane ja mitmete tõusudega. Võitsin, sest olen väga heas vormis,” ütles Medhin, kes pidas võistlust heaks testiks ettevalmistamisperioodil, mille eesmärgiks on võita murdmaajooksu maailmameistritiitel. Medhinile kaotas kolme sekundiga teise koha saanud Kidane Tadese, kes on Zersenay Tadese noorem vend. Kolmandana lõpetas 2008. aasta olümpiamängudel 10 000 m jooksus pronksmedalile tulnud keenlane Edwin Soi. Parima Euroopa jooksjana sai Marokos sündinud, kui Portugali esindanud Yousef El Kalai viienda koha.
Naiste 5 km distantsil olid favoriitideks portugallannad. Liidegrupis tegi tempot endine Portugali murdmaajooksu meister nii lühemal kui pikemal maal Analia Rosa. Enne viimase ringi algust vahetas möödunud nädalavahetusel Atapuercas kuuenda koha saanud portugallanna käiku ja hoidis liidripositsiooni kindlalt lõpuni, finišeerides ajaga 20.01. “Ma püüdsin võita, et tagada koht Portugali võistkonnas murdmaajooksu EM-il ja andsin endast parima. Uskusin oma võidusse alles siis, kui olin jõudmas finišijoonele,” lausus Rosa. Temast kolm sekundit hiljem ajaga 20.04 jõudis finišisse keenlanna Annah Gatheru Wanjiru. Kolmanda koha sai portugallanna Ana Dias 20.08-ga. Euroopa meistrivõistlustel 5000 m distantsil hõbemedali võitnud Sara Moreira pidi leppima neljanda kohaga.