Telia trepisprint lõpetas Eesti trepijooksude karikasarja

Eesti trepijooksu karikasarja kolm paremat meest: vasakult Sander Kaur, Rauno Tiits ja Rando Riks
Eesti trepijooksude karikasarja kolm paremat meest: vasakult Sander Kaur, Rauno Tiits ja Rando Riks. Foto: Erkki Viljarand

Eesti trepijooksude karikasarja lõpetas eile finaaletapina kavas olnud Telia trepisprint Tallinnas Mustamäe teel Telia peamajas, mille võitsid Sander Kaur ja Marika Turb. Karikasarja kokkuvõttes osutusid parimateks Rauno Tiits ja Piret Põldsaar.

Sander Kaur jooksis Telia peamajas 14. korrusele 53 sekundiga. Rauno Tiits kaotas talle 1,4 sekundiga. Kolmanda koha sai Lauri Tanner 57,8 sekundiga. „Tegemist oli palju põnevust tekitava etapiga, mis tõi karikasarja arvestuses palju muutusi. Mulle endale tuli üllatusena, et jõudsin viimasel etapil Sander Kaurile nii lähedale,“ rääkis Rauno Tiits ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Naistest võitis Telia trepisprindi Marika Turb ajaga 1.12,5. Teiseks jooksis end Merlyn Valma 1.15,0-ga. Vaid 0,1 sekundiga kaotas talle Kaisa Kukk. Kokku osales viimasel etapil 79 võistlejat, mida korraldaja Rauno Tiits pidas nii väikese ürituse kohta heaks saavutuseks.

Eesti trepijooksude karikasarja arvestuses võitis meestest esikoha Rauno Tiits. Tänu eilsele võidule kerkis teiseks Sander Kaur, kes jättis Rando Riksi kolmandaks. „Nii kõrget kohta küll ei osanud tõesti oodata. See on väga meeldiv üllatus. Tundub, et sprint on minu ala ja see on mulle ka meeltmööda.“ kommenteeris Kaur.

Eesti trepijooksu karikasarja kolm paremat naist: Kaisa Kukk, Piret Põldsaar ja Merlyn Valma. Foto: Erkki Viljarand
Eesti trepijooksude karikasarja kolm paremat naist: Kaisa Kukk, Piret Põldsaar ja Merlyn Valma. Foto: Erkki Viljarand

Naistest võitis karikasarja Piret Põldsaar Kaisa Kuke ees. Kolmanda koha sai Merlyn Valma. Kokku toimus trepijooksude karikasarjas seitse etappi: Olümpia topeltsprint, Radissoni paarisjooks, EV 100 trepimaraton, trepijooks SEB-s, Trepisprint Raadiomajas, Teletorni trepijooks ja trepisprint Telia-s. Arvesse läks neli parimat tulemust.

Trepijooksude talvine hooaeg on selleks aastaks lõppenud. Korraldaja Rauno Tiits mõtleb suvisele hüppetorni jooksu läbiviimise peale. 5. mail võistleb Tiits Taipeis trepijooksu maailmameistrivõistlustel. Nädal enne seda teeb ta viimase pingutuse Kõrvemaa kevadjooksul.