Tiidrek Nurme hindab jooksu olümpiamaratonil suurepäraseks

Tiidrek Nurme Rio olümpiamängudel maratoni jooksmas. Foto: erakogu
Tiidrek Nurme Rio olümpiamängudel maratoni jooksmas. Foto: erakogu

Rio olümpiamängudel maratonis 63. koha saanud Tiidrek Nurme hindab oma etteastet suurepäraseks, sest täitis eesmärgi targalt ja keskendunult võistelda.

“Olin väga keskendunult ametis, püüdsin keha tunnetada ning selle taustal ka õigeid otsuseid langetada. Alustasin aeglasemalt kui paljud teised jooksjad, sest ei alahinnanud ilmastikutingimusi ning distantsi pikkust. Teadsin, et suur osa kiiresti alustanud võistlejaid lõpetavad jooksjate keeli haamriga,” rääkis Nurme ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Tagantjärele arvas ta, et võinuks veelgi aeglasemalt alustada, sest distantsi teise poole jooksis langevas tempos, kuid möödus siiski selle vältel koguni 60-st jooksjast. “Distantsil oli mul raskusi energiatarbimisega ning vedeliku omastamisega. Pidevalt tõusis kõik kurku tagasi ning väljendus maksapistete näol. Võimalik, et sellepärast tulid viimased seitse kilomeetrit väga raskelt,” pakkus Nurme.

Kümme kilomeetrit enne finišit, kui tempo langes, pani ta spordikella kinni ning keskendus eelkõige teiste jooksjate püüdmisele. “Mul on hea meel, et suutsin viimasel 500 meetril veel kiirendada ning olümpiamaratoni lõpuspurdiga lõpetada. 63. koht polnud üldsegi paha, sest stardis oli 155 jooksjat. Minu isiklik rekordi aeg asus alles 123. kohal,” tõdes Nurme. Tema lõpuaeg 2:20.01 läks sinnakanti, mida koos treeneriga algselt prognoosis.

Olümpiamängude ajaloos on varem erinevatel olümpiatel kõigest kaks inimest osalenud nii 1500 m jooksus kui ka maratonis. “Mul on hea meel, et aasta tagasi alanud maratoniprojekt on kiirelt vilja kandnud. Tulin olümpiamängudele kõigest ühe õnnestunud maratoni kogemuse taustal,” lausus Nurme. “Jooksin küll ilma abilisteta, kuid tegelikult asi ei ole minus, vaid kõigis neis inimestes, kes on mind sportlaskarjääri jooksul aidanud. Võin kinnitada, et maraton pole individuaalne spordiala, vaid on meeskonnaala.”