NB! Tiidrek Nurme ja Leila Luik täitsid maratoni olümpianormi

Tiidrek Nurme koos treeneri Harry Lembergi ja samuti olümpianormi täinud Leila Luigega. FOTO: erakogu
Tiidrek Nurme koos treeneri Harry Lembergi ja samuti olümpianormi täinud Leila Luigega pärast Hamburgi maratoni. FOTO: erakogu

Tiidrek Nurme ja Leila Luik jooksid täna Saksamaal Hamburgi maratonil, kus täitsid Rio olümpiamängude normi. Nurme sai oma elu kolmandal maratonil 24. koha isikliku rekordi ja Eesti kõigi aegade viienda tulemusega 2:17.59. Luik sai naistest 16. koha ajaga 2:42.11. Seega on kolmikõed Luiged, lisaks Leilale ka Liina ja Lily Luik, täitnud unistuse – Trio to Rio (trio Riosse). Meeste olümpianorm on 2:19.00 ja naistel 2:45.00.

Tiidrek Nurme tunnistas, et sai raske asjaga hakkama. “Täna kehtis tõesti reegel – kolm on kohtu seadus,” ütles Jooksuportaalile Nurme, kellel kahel eelneval maratonil, mullu Sevillas ja tänavu veebruaris Zürichis maratoni olümpianormi täita ei õnnestunud. Ta tegi kahest maratonist oma järeldused. Esimesel ei osanud ta õigel ajal lisaenergiat ammutada ja teisel kiirendas liialt vara. “Nüüd jooksin targalt ja keskendunult. Unustasin ära normi täitmise ja ebaõnnestumise mõtted. Suurepärane etteaste,” võttis Nurme oma esituse Hamburgis kokku.

Ta võrdles maratonijooksu autosõiduga. “Esimene 10 kilomeetrit on nagu auto tagaistmel olles. Teisel kümnel oled küll tagaistmel, aga tahad juba vaikselt ettepoole minna. Kolmandal kümnel istud juhi kõrvale ja viimasel kümnel lähed ise rooli ning paned sobiva käigu sisse,” rääkis Nurme. Ta kirjutas omale olümpianormi graafiku käe peale, joostes pool maad ligi 30 sekundilise varuga. Teise poole jooksis ta kiiremini ja arendas tempot 35.-40. kilomeetril. Kõige raskemaks pidas Nurme viimast kilomeetrit, sest see oli kergelt mäkke ja vastutuules. Samuti tundis ta, et veresuhkur hakkab langema.

Leila Luik tõdes, et jooks oli tema jaoks raske. “Nagu ajalugu on näidanud ei sobi mulle jaheda ilmaga maratoni jooksmine. Selle ilma kohta alustasin natuke kiiresti. Lõpp vajus ära, kuna jahe tuul lõhkus lihaseid ja keha. Tuleb rahul olla, kuna eesmärk milleks, siia tulin, sai täidetud. Rada oli hea, korraldus suurepärane ja meeletult kaasaelajaid,” ütles Leila Luik Jooksuportaalile.

Samal maratonil jooksnud Mari Boikov sai naistest 22. koha isikliku rekordiga 2:49.41. Andrus Lein lõpetas üldarvestuses 65. kohal ajaga 2:31.13. Meestest võitis Hamburgi maratoni etioopialane Tesfaye Abera ajaga 2:06.59 ja naistest etioopialanna Meselech Melkamu ajaga 2:21.55.