Tiidrek Nurme jooksis Belgias 5000 m hooaja tippmargi

Tiidrek Nurme. Foto: Mallor Malmre
Tiidrek Nurme. Foto: Mallor Malmre

Tiidrek Nurme võistles eile õhtul Belgias Oordegemis rahvusvahelisel kergejõustikuõhtul 5000 m distantsil, kus sai esimeses ehk tugavaimas jooksus 26. koha Eesti tänavuse hooaja tippmargiga 13.51,45.

Tugevama jooksu stardijoonele asus üle 14 erineva riigi esindajad. Kohal olid mitmed maailma parimad tippjooksjad, ka neid kes jooksnud aegu alla 13 minuti – neist nimekamatest eurooplastest valitsev maratoni Euroopa meister itaalllane Daniele Meucci ning suurepäraseid etteasteid teinud sakslane Richard Ringer.

“Olgugi, et olen sellistel võistlustel korduvalt võistelnud, tundsin eile ennast justkui väikese poisikesena. Pole ammu saanud tugevat 5000 m staadionijooksu maitsta. Teadsin, et kiire tempo võetakse tempotegijate abiga juba alguses üles. Nii juhtuski, esimese kahe kilomeetri vaheajaks sain 5.25, mis on suurepärane isikliku rekordi graafik,” kirjutas Tiidren Nurme oma blogis.

Tempo osutus Nurme jaoks liiga kiireks, kuid ta ei saanud ka aeglasalt alustada, sest siis pidanuks palju üksi jooksma. 3000 m läbis Nurme 8.11-ga, mis olnuks igati hea aeg ainuüksi selle distantsi läbimiseks. “Liiga kiire alguse tõttu pidin järgmistel ringidel lõivu maksma ehk kaotasin kõvasti varusse joostud aega,” tunnistas Nurme, kes jooksis oma viimase kahe aasta kiireima 5000 m.

“Aeglasema alguse korral onuks jalas 13.40. Sellise teadmisega on hea edasi liikuda Londoni kergejõustiku maailmameistrivõistluste suunas,” arvas Nurme, kes suundub nüüd Colorado mäestikulaagrisse Londoni MM-iks valmistuma.

Oordegemi 1500 m tulemused