Tiidrek Nurme: natuke jäi ideaalist puudu

Tiidrek Nurme poolmaratoni võitjakarikaga. Foto: Ahto Jakson
Tiidrek Nurme poolmaratoni võitjakarikaga. Foto: Ahto Jakson

Pühapäeval Tallinna Maratoni raames toimunud poolmaratonil Eesti rekordit üritanud Tiidrek Nurme sõnul jäi rekordi jaoks natuke puudu ideaalsetest tingimustest. Nii tuli tal ette jäänud maratonijooksjatest möödumiseks slaalomit joosta.

“Kogu võistlust tuleb võtta ühtse tervikuna ja arvestada mitme detailiga. Nendeks on ka ilm, seltskond ja rada. Rada oli piisavalt kiire, ilm hea – tuult ei olnud ega olnud liiga ka palav,” ütles Nurme ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Algul aitas tal Eesti rekordi graafikus tempot teha keenialasest treeningpartner Ibrahim Mukunga Wachira, kes aga lõpuni ei jooksnud.

“Mind aitas palju ka teisena lõpetanud keenialane (Peter Kiprotich, kes kaotas Nurmele finišis kahe sekundiga – toim.). Tänu talle suutsin lõpus nii kiiresti joosta. Viimasel kilomeetril läks küll võidu peale jooksuks, aga temast oli kõvasti abi. Takistavaks asjaoluks oli pigem see, et 8. kilomeetril tulid maratoonarid selg ees mulle vastu ja seal pidin jooksjatest mööda saamiseks slaalomit jooksma,” tõdes Nurme. Vanalinnas Viru tänavast alates kuni finišini munakivil jooksmist ei pidanud ta nii segavaks asjaoluks.

Tema sõnul on olemas kindlasti kiiremaid poolmaratone ja ta lubas Eesti rekordit edasi jahtida. Vaatamata sellele, et Eesti rekordit ei tulnud, pidas Nurme enda lõpuaega 1:03.27 väga heaks. “Suutsin seda hästi ette prognoosida. Pakkusin korraldajale, et rada on 30-40 sekundit kiirem kui Narvas. (Seal jooksis Tiidrek Nurme poolmaratoni ajaga 1:03.57- toim.). Natuke jäi ideaalist puudu. Kogu aeg ei ole võimalik ideaalselt joosta, muidu tekiks küsimus, kuidas nii saab,” märkis Nurme.

Natuke kahju ka, et Eesti rekord ei sündinud? “Pole viga, küll ma selle ükskord ära jooksen, kui mitte Eestis, siis välismaal. On põhjust jooksmisega edasi tegeleda ja olla motiveeritud. Olen oma karjääri jooksu 13 rekordit jooksnud, neist mõnda mitu korda üritanud ja lõpuks ikkagi ära teinud,” meenutas Nurme. Samas pidas ta neli nädalat peale Berliini EMi maratoni poolmaratoni Eesti rekordi üritust julgeks väljahõikamiseks, kuna ei teadnud, kuidas taastub. “Tundub, et taastumine oli piisavalt hea, sest tegin rekordilähedase jooksu,” lisas Nurme. Poolmaratoni Eesti rekord 1:03.00 kuulub siiani Pavel Loskutovile.